Beansmith's Indonésie Ijen Lestari

250 g
 329,90 Kč 1 319,60 Kč/kg
Země původu: Indonésie,

Zrnková, velmi čistě zpracovaná káva, ve které vyniká chuť třešní, sušeného manga a čokolády. Najít v ní však můžete i příjemné herbální tóny. Káva je pražená pouze na filtr, kde vynikne její plný potenciál.

Kávové třešně, které byly použity do tohoto lotu, byly nejdříve pečlivě protříděny a poté se začaly sušit na afrických postelích až do výsledné vlhkosti kolem 11 %. Po usušení byla všechna zrna oloupána a znovu protříděna.

Tento naturálně zpracovaný lot z malé provincie Banyuwangi Regency, která se nachází na nejvýchodnějším konci ostrova Jáva. V tomto regionu je káva pěstovaná drobnými zemědělci na farmách o průměrné rozloze kolem jednoho hektaru.

Jedním z nich je i farmář Dandy Darmawan. Ten se po absolvování studia v oboru Business Agriculture v roce 2016 vrátil do svého rodného města, aby zřídil udržitelnou promývací stanici Iljen Lestari a doufal, že vytvoří pracovní místa pro místní. Jeho vize byla zlepšit ekonomické podmínky místních lidí, zařídit soběstačné zpracování kávy a vytvořit udržitelná místa. Nedávno začal pomáhat svým pracovníkům, aby lépe spravovali své finance tím, že pro ně zřídil bankovní účty.

Rodina Ijen Lestari klade důraz na udržitelnost samotného zpracování kávy a zajišťuje, aby zapojení lidí kolem něj nebylo jen jednoroční transakcí, která je potřebná pouze tehdy, kdy práce v období sklizně přichází. Zaměřuje se na konzistentní produkci vysoce ohodnocených káv každý rok. Zúčastnil se prvního Cup Of Excellence Indonésie 2021, kde obsadil 4. místo. Do budoucna sní o tom, že si postaví vlastní kávovou laboratoř, kde by mohl strávit hodiny výzkumů mimo sezónu.

Použití

Doporučujeme pro přípravu filtrovanými metodami jako aeropress, chemex, french press, V60, vacuum pot a moka pot.

O výrobci

Příběh pražírny Beansmith se začal psát již okolo roku 2013. V té době majitel pražírny Petr Slepánek poprvé ochutnal výběrovou kávu. V roce 2014 s pár kamarády začal pražit první dávky zeleného zrna ve zrekonstruované kovárně. V roce 2016 se však cesty kamarádů rozešli a Petr, v té době profesně architekt, se stal hlavním pražičem a původní koníček se stal jeho novou profesí.

V roce 2016 společnost Beansmith's coffee roastery již provozovala svou kavárnu v Holešovicích, a začala narážet na limity staré technologie. Od elektrické pražičky, přes pražičku Garanti, dnes naleznete v pražírně od roku pražičku Loring. Technologie od této společnosti je považována za nejkvalitnější na světě. Díky tomu může společnost Beansmith's coffee roastery nalézat optimální způsob pražení, který je vhodný pro každou konkrétní kávu, aby vynikl její chuťový potenciál. Zákazník si tak může dopřát konzistentní produkt té nejvyšší kvality.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

kofárna s.r.o.
Kladenská 84
Úhonice
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 76 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 64 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.