Dos Mundos Honduras Las Capuquitas

250 g
 349,90 Kč 1 399,60 Kč/kg
Země původu: Honduras,

Zrnková káva se svěžími ovocnými tóny lesních jahod a bílého rybízu a plnou sladkou chutí melasy a zralého manga.

Po sběru jsou kávové třešně omyty, zbaveny dužiny a odvezeny do fermentačních tanků, kde jsou skladovány bez přístupu vzduchu po dobu asi 72 hodin v závislosti na teplotě. Poté jsou zrnka promyta a usušena. 

Farma Las Capuquitas Douglase Urquii je jednou ze 7 farem společnosti Orígenes Coffee, která byla založena v roce 2012, se záměrem podporovat prodej kvalitní výběrové kávy z Hondurasu. Hlavním cílem farmáře Douglase je produkce původních odrůd kávy jako caturra, catuaí, typica a parainema. Aktuálně se zajímá o experimentování a adaptaci nových odrůd, jako je obata. Aby byla udržena rovnováha v prostředí, vysadil Douglas na farmě guavy, cedry, mahagony, citrusy a banánovníky. Třikrát ročně se podrost seká mačetou a dvakrát ročně se aplikuje organický kompost ve shodě s požadavky na ochranu a zachování životního prostředí. Na farmě jsou celoročně zaměstnáni místní pracovníci, což je výrazná podpora pro region. Do budoucna chce Douglas více investovat do školení o pěstování kávy, recyklaci a bezpečnosti pro své pracovníky.

Použití

Doporučujeme pro přípravu filtrovanými metodami, jako je Aeropress, Chemex, French Press, V60, Vacuum Pot a Moka Pot.

O výrobci

Příběh pražírny začal, když jel Lukáš do Číny. Tam se mu dostalo neobyčejné inspirace kupodivu v něčem, čemu bychom mohli říkat čínská kopie Starbucks. Nebylo to ale o spoustě šlehačky, nýbrž o filtrované kávě na spoustu způsobů. Od té doby uplynulo již 11 let. Poté Lukáš potkal Adélu. Oba měli zápal pro gastronomii, a z tohoto zápalu se postupně vyvinula pražírna kávy. Cílem pražírny je nabízet opravdu skvělou kávu. Pražírna se zaměřuje na kávy od konkrétních farmářů a vybírá jejich nejlepší sklizně. Zakládají si na opakované a hlubší spolupráci s farmáři. Dalším důležitým pilířem pro pražírnu je spravedlivé odměňování farmářů a kvalita jejich životních podmínek, jelikož se častokrát jedná o rozvojové země.

Dos Mundos znamená ve španělštině „Dva světy“. Dva světy proto, že se v pražírně setkává svět zelené kávy se světem kávy pražené. Španělský název je zvolen kvůli tomu, že ve velké části zemí, kde se káva pěstuje, se hovoří španělsky.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

Dos Mundos s.r.o.
Žerotínova 59
130 00 Praha 3
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 75 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 64 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.