Dos Mundos Etiopie Genji Challa

250 g
 349,90 Kč 1 399,60 Kč/kg
Země původu: Etiopie,

Etiopská káva s nádechem černého čaje s bergamotem, jemnými tóny šípku a jablečného štrúdlu. 

Promývací stanice Genji Challa je sestrou stanice Nano Challa, která byla založena z potřeby zpracování větších dodávek kávových třešní, čehož v současnosti využívá více než 600 členů družstva. Obě stanice jsou součástí projektu Technoserve Coffee Initiative, který byl financován nadací Billa a Melindy Gatesových. Tento projekt si kladl za cíl zlepšení živobytí drobných pěstitelů kávy v Etiopii a okolních zemích.

Technoserve spolupracoval s místními farmáři na založení nových kávových družstev a posílení stávajících, poskytoval technickou pomoc a školení skupinám farmářů, koordinoval zemědělce a obchodní poradce, aby pomohli zlepšit kvalitu kávy, a také zajistil správu dluhu, reinvestice a spravedlivé rozdělení finančních prostředků každému členovi družstva. Dopad této iniciativy byl obrovský, protože pomohla družstvům jako Genji Challa při přechodu od naturálního zpracování ke zpracování kávy v promývacích stanicích, díky čemuž může být káva prodávána výhodněji na speciálních trzích s kávou. 

Jakmile farmáři dodají kávové třešně do promývací stanice, kde se třešně omyjí, odstraní se zde dužina a před sušením se 8 hodin máčí v čisté vodě v betonových nádržích. Nejprve se zrna třídí ve stínu a poté se suší na slunci po dobu přibližně 10 dnů na vyvýšených afrických postelích.

Použití

Doporučujeme pro přípravu filtrovanými metodami, jako je Aeropress, Chemex, French Press, V60, Vacuum Pot a Moka Pot.

O výrobci

Příběh pražírny začal, když jel Lukáš do Číny. Tam se mu dostalo neobyčejné inspirace kupodivu v něčem, čemu bychom mohli říkat čínská kopie Starbucks. Nebylo to ale o spoustě šlehačky, nýbrž o filtrované kávě na spoustu způsobů. Od té doby uplynulo již 11 let. Poté Lukáš potkal Adélu. Oba měli zápal pro gastronomii, a z tohoto zápalu se postupně vyvinula pražírna kávy. Cílem pražírny je nabízet opravdu skvělou kávu. Pražírna se zaměřuje na kávy od konkrétních farmářů a vybírá jejich nejlepší sklizně. Zakládají si na opakované a hlubší spolupráci s farmáři. Dalším důležitým pilířem pro pražírnu je spravedlivé odměňování farmářů a kvalita jejich životních podmínek, jelikož se častokrát jedná o rozvojové země.

Dos Mundos znamená ve španělštině „Dva světy“. Dva světy proto, že se v pražírně setkává svět zelené kávy se světem kávy pražené. Španělský název je zvolen kvůli tomu, že ve velké části zemí, kde se káva pěstuje, se hovoří španělsky.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

Dos Mundos s.r.o.
Žerotínova 59
130 00 Praha 3
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 70 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 64 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.