-12 %
Hodnocení služby Vivino

Champagne Pommery Cuvée Louise brut dárkové balení 2005

0,75 l
Exkluzivně pro PremiumPrémiová kvalitaTento produkt je určen starším 18 let.
Akce do 25. 12.
 4 399,00 Kč 
4 999,00 Kč5 865,33 Kč/l
Rohlík Premium
Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, produkty exkluzivně jen pro Premium a spousta dalších výhod.
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Francie,

Víno žluté, lehce zlatavé barvy s jemným perlením se vyznačuje květinovými tóny. Chardonnay je zde vyjádřeno ve všech svých nuancích díky dlouhému zrání ve sklepích. Díky své vysoké čistotě se tento buket jemně mísí s máslovými tóny. Po provzdušnění se projeví i Rulandské modré a víno nabývá na komplexnosti s vůněmi pražených lískových oříšků a jemného tabáku spojeného s vanilkou.

Pommery Cuvée Louise 2005 je vytvořen jako pocta Louise Pommery. Cuvée Louise je absolutně čisté víno, které v podstatě vyjadřuje odbornost vinařství šampaňského domu Pommery. Rok 2005 byla nádherná sklizeň, ze které Maison POMMERY vybral ty největší a nejkrásnější hrozny, aby vyzdvihl úžasný potenciál tohoto ročníku, a přitom respektoval 3 Grands Crus Cuvée Louise: Ay, Avize a Cramant.

Charakteristika vína

  • Odrůda: 60 % Chardonnay a 40 % Pinot Noir
  • Dodávaný ročník: 2005
  • Oblast: Champagne
  • Podoblast: Reims
  • Výše zbytkového cukru: Brut
  • Jakostní zatřídění: Grand Cru
  • Obsah alkoholu: 12,5 %

Snoubení s pokrmem

Doporučujeme podávat k mořským plodům, ústřicím, rybám, sushi, drůbeži, kaviáru a těstovinovým salátům.

O vinařství

Champagne Pommery -  "Žena jenž převrátila šampaňské vzhůru nohama"
Champagne Pommery je francouzský výrobce vína, který se věnuje špičkovým produktům ve světě francouzských šumivých vín. Společnost má svůj původ u Louise-Alexandra Pommeryho a Narcise Grena a byla založena v roce 1856, kdy Louis-Alexandre vstoupil do Narcisova podniku. Průlomem pro Pommery se však stala Louise, manželka Louise-Alexandra. Po smrti svého manžela převzala v roce 1858 vedení podniku a veškerou výrobu zaměřila na šampaňské. Vybrala si vlastní vinice, které vysadila, aby dosáhla vysoké kvality sklizňového materiálu. 

Výroba šampaňského v Pommery
Vinice Pommery se samozřejmě nacházejí v oblasti Champagne. V duchu Louise se stále klade nejvyšší důraz na výběr dokonale vyzrálých hroznů. Kvalita sklizně a přesná lokalita, stejně jako některé další charakteristiky, je svoboda, kterou mají sklepmistři při asmbláži cuvée . Mimochodem, tyto parametry jsou pro charakter jednotlivých vín rozhodující více než dozáš, které se do šumivého vína přidává. Například Brut Royal je mícháno z ročníků ze 40 různých lokalit. Ročníkové šampaňské se skládá ze 7 vín z lokalit Grand Cru společnosti Pommery a vlajková loď, Prestige Cuvée, se vyrábí ze tří nejlepších lokalit společnosti.

První Brut šampaňské pochází z Pommery
V roce 1874 způsobilo revoluci ve světě šumivých vín první šampaňské Brut. Možná bylo potřeba ženy, aby do světa výroby vína, kterému dominovali muži, přinesla závan čerstvého vzduchu. Jejím dalším velkým projektem bylo rozšíření křídových tunelů pod Remeší, které byly přestavěny na velké skladovací haly pro šampaňské. Nad nimi byl postaven dóm Domaine Pommery v anglickém stylu s novogotickou architekturou. Hned vedle Domaine se nachází Les Clos Pompadour, jedna z nejlepších vinic domu.
Dnes je Domaine Pommery součástí skupiny Vranken-Pommery, do které patří i další velké značky, jako Charles Lafitte a Heidsieck.
Otěže ve sklepě Pommery drží Clément Pierlot, který je Chef de Cave. V duchu Pommery se ve sklepě mísí tradiční řemeslo s moderními metodami, aby se spojil pokrok a nejlepší kvalita.

Skladování

Skladujte v suchu a chladu.

Výrobce

Vranken Pommery Monopole
Remeš
Francie