-10 %
Hodnocení služby Vivino

Champagne Pommery Apanage Brut Blanc De Blancs limitovaná edice

0,75 l
Prémiová kvalitaTento produkt je určen starším 18 let.
Akce do 25. 12.
 1 249,00 Kč 
1 399,00 Kč1 665,33 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Francie,

Víno světle zlatožluté barvy se světle zelenými odstíny. Perlage je trvalá a velmi jemná. Vůně je živá a komplexní, připomínající jarní období s květinovými tóny akácie, jasmínu a lipových květů, které pokračují do citrusových a krémových tónů. 

Champagne Blanc de Blancs Apanage z domu Pommery se vyrábí pouze z hroznů Chardonnay, sklizených ze 17 vinic Grand Cru. Každá jednotlivá část je vinifikována samostatně. Po ukončení fermentace se všechna základní vína spojí do finálního cuvée. Druhé kvašení probíhá v láhvi metodou champenoise, po které následuje zrání na kalech minimálně 42 měsíců.

Charakteristika vína

  • Odrůda: 100 % Chardonnay
  • Oblast: Champagne
  • Podoblast: Reims
  • Výše zbytkového cukru: Brut
  • Zbytkový cukr: 9 g/l
  • Kyseliny: 4,55 g/l
  • Obsah alkoholu: 12,5 %

Snoubení s pokrmem

Skvěle se hodí k bílým masům a mořským plodům, stejně jako k dezertům.

O vinařství

Champagne Pommery je francouzský výrobce vína, který se věnuje špičkovým produktům ve světě francouzských šumivých vín. Společnost má svůj původ u Louise-Alexandra Pommeryho a Narcise Grena. Vinařství bylo založeno v roce 1856, kdy Louis-Alexandre vstoupil do Narcisova podniku. Průlomem pro Pommery se však stala Louise, manželka Louise-Alexandra. Po smrti svého manžela převzala v roce 1858 vedení podniku a veškerou výrobu zaměřila na šampaňské. Vybrala si vlastní vinice, které vysadila, aby dosáhla vysoké kvality sklizňového materiálu.

Skladování

Skladujte v suchu a chladu.

Výrobce

VRANKEN POMMERY MONOPOLE
Remeš
Francie