JZT Ferments

JZT Ferments & Rohlík.cz Kombucha černý rybíz s perníkovým kořením

320 ml

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 24 DNŮ

110,30 Kč 344,69 Kč/l

Doručení už do 60 minut

100+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Zimní edice JZT Kombuchy ve spolupráci s Rohlík.cz zachycuje podstatu zimního ročního období díky své příchuti černého rybízu s perníkovým kořením. Po přidání těchto ingrediencí prochází nálev druhou fermentací. Tato limitovaná edice nabízí nečekané zimní zpestření oblíbené kombuchy.

Kombucha je fermentovaný čajový nápoj, obohacený o probiotické kultury. Pro trávicí trakt je prospěšná díky probiotikům, které přirozeně obsahuje, ale najdete v ní také vitamíny, zejména skupiny B. Díky zelenému čaji je pak bohatá na antioxidanty. Ovocné kombuchy navíc obsahují vitamíny C, E, či kyselinu listovou obsaženou v daném ovoci.

Použití

Kombucha nejlépe chutná pořádně vychlazená, podávaná na ledu. Výborně se hodí ke každému jídlu. JZT kombuchy skvěle chutnají samotné, ale kombinace s kvalitním ginem stojí za to, ať již na sobotní brunch či slavnostní večeři s přáteli.

Upozornění

JZT kombuchy mohou mít proměnlivou perlivost díky tomu, že zrají přirozeně v lahvi a nesytí se uměle. Čerstvá kombucha může perlit méně, nic jí to ale neubírá na jejích vlastnostech.

O výrobci

Za JZT Ferments stojí tři mladí kluci – Jirka, Zdenda a Tom. Kromě celoživotního přátelství je pojí také vztah k dobrému jídlu a pití. S kombuchou se poprvé setkali během studijních pobytů v severní Americe, kde si je zcela podmanila. Po návratu domů, jako správní foodies, hledali něco podobného, avšak marně. Až Jirka jednoho dne začal dělat svou domácí kombuchu, která byla konečně srovnatelná s těmi, jež měli možnost ochutnat za velkou louží. Od tohoto momentu už zbývalo pouze pár kroků k tomu, aby se JZT kluci během jednoho deštivého rána rozhodli začít připravovat kombuchu ve velkém.

Skladování

Uchovávejte v chladu při teplotě  2–5° C. Zároveň je vhodné kombuchu uchovávat ve vzpřímené poloze, jelikož nápoj stále kvasí a hliníkové víčko může lehce povolit. Ideální je spotřebovat kombuchu do 6 týdnů od data lahvování, nicméně ani po této době není kombucha závadná, pouze je výrazně kyselejší a může obsahovat viditelné shluky kvasinek.

Výrobce

JZT Ferments s.r.o.
Sadov – Bor 120
Karlovy Vary, 36001
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 24 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 10 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Nálev z čajů assam a sencha
Černý rybíz
Směs koření
Cejlonská skořice
Hřebíček
Muškátový ořech
Muškátový ořech
Nové koření
Zázvor
Kvasinkové kultury a bakterie mléčného kvašení

Nutriční hodnoty na 100 ml

Energetická hodnota66.9 kJ/16 kCal
Tuky0.05 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.02 g
Sacharidy4 g
z toho cukry3.9 g
Bílkoviny0.1 g
Sůl0.04 g
Vláknina0 g