Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Kokosový ořech (cca 400g)

1 ks
19,90 Kč 19,90 Kč/ks
Země původu: Pobřeží Slonoviny,

Kokosový ořech je druh ovoce s tvrdou skořápkou na povrchu, bílou dužinou a kokosovou vodou, kterou obsahuje uvnitř. Roste na kokosových palmách, převážně v tropech. Je to vydatný zdroj energie, v potravinářství se setkáme s kokosovým olejem, kokosovým mlékem, kokosovou smetanou, kokosovým máslem, kokosovým cukrem a kokosovou moukou, která je základní potravinou pro velkou část světové populace. Ze zkvašeného kokosového mléka se vyrábí lihovina zvaná arak.
Složení dřeně kokosového ořechu se mění se stupněm její zralosti. U nezralého ovoce (6 až 7 měsíců) je želatinová, obsahuje velké množství vody a má nižší nutriční hodnotu. Dozráváním dřeň tvrdne, ztrácí vodu a výživné látky se více koncentrují. V této fázi je bohatá na sacharidy, proteiny a minerální soli, zejména hořčík, vápník a fosfor. Nejvíce zastoupenou živinou v kokosu jsou tuky, které tvoří třetinu hmotnosti zralého ořechu. Kokosová voda a kokosové mléko jsou téměř stejně bohaté na minerály jako samotná dřeň, ale neobsahují žádné tuky.

Použití

Voda z čerstvého kokosu je jemně nasládlá a osvěžující. Je to také ten nejlepší iontový nápoj, protože je zcela přírodní a hlavně neobsahuje žádné další cukry ani umělá sladidla. Kokosová dužina je používána čerstvá, jako ozdoba dezertů, přísada do salátů i k výrobě slaných exotických pokrmů. Lze ji nakrájenou přidat k masu a rýži či do orientálních masových směsí.
Sušená dužnina z kokosu - kopra se často používá jako dekorační a aromatická přísada na zákusky a dorty.
Kokosovou moučku nemusíme dávat jen do cukroví - můžeme si udělat třeba zdravý salát: do uvařené, vychladlé rýže přidáme spařené rozinky, uvařenou mrkev, nakrájenou na kostky a kokos dle chuti. Přidáme jablíčka nakrájená na kostky a salát zvlhčíme buď smetanou, nebo pomerančovou šťávou. Kdo si rád přisladí, může použít třeba zahuštěnou jablečnou šťávu nebo ječný slad.

Skladování

Celé ořechy se mají uchovávat v chladu a suchu. Dlouhodobým skladováním ořechy ztrácí čerstvost, neobsahují již tekutinu a často dochází k zaplísnění.

 

Složení

Kokosový ořech