Madeta Jihočeská Niva 50% porce

110 g
Bez éček
32,90 Kč 299,09 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Lahodný sýr typu rokfór s ušlechtilou modrozelenou plísní uvnitř hmoty, zrající v moderních nadzemních sklepích. Vyniká slanou pikantní chutí po ušlechtilé plísni Penicillium rocqueforti.

Tato výtečná poctivá niva je nepostradatelným pomocníkem ve studené i teplé kuchyni. Pravý labužník jí neodolá s vínem, které dá vyniknout její chuti, jako jsou vyzrálá červená vína z pozdních sběrů Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Sauvignon. Jihočeská niva nese Chráněné zeměpisné označení EU. Splňuje požadavky bezlepkové diety.   
 


Použití

Věděli jste o tom, jak skvěle se chuť dobré nivy hodí k ostrým tónům česneku? Vyzkoušejte tento rychlý a chutný recept: do právě uvařených italských špaget přimíchejte rozdrobenou nivu a rozdrcený česnek. Přiklopte poklicí a počkejte pár minut, než sýr povolí a chutě se spojí. Promíchejte, aby se špagety rovnoměrně promísily se sýrem a česnekem a můžete podávat. Pro vybalancování chuti doporučujeme podávat se zralými nakrájenými rajčaty. Rajčata lehce posolte a opepřete (čerstvě drcený pepř z mlýnku, ne dědečkův popel), pokapejte dobrým olivovým olejem. Pár kapek oleje nechte dopadnout i na špagety. Dobrou chuť!

Skladování

Uchovejte při teplotě 2–8 °C.

Výrobce

Madeta a.s.
Rudolfovská 246/83
370 50 České Budějovice 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 15 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Mléko
Mlékařské kultury
Ušlechtilá plíseň Penicillium roqueforti

Alergeny

Mléko

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1457 kJ/348 kcal
Tuky29 g
z toho nasycené mastné kyseliny19 g
Sacharidy0.6 g
z toho cukry0.6 g
Bílkoviny22 g
Sůl3.7 g
Vláknina g