Tullamore Dew Original 40%

0,7 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
 439,90 Kč 628,43 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Irsko,

Tullamore D.E.W. – to je originální irská whiskey známá po celém světě díky své jemnosti a komplexnosti.

Třikrát destilovaná whiskey zraje v sudech po bourbonu a sherry po dobu minimálně tří let. V chuti se prolínají tóny citrusů, jarních květin a sladkých obilných sušenek. Závěr je ořechový až marcipánový s příchutí vanilky.

Brzká květinová chuť přecházející až v chuť sušenek pochází z obilné whiskey, zatímco lehké kořenité podtóny vznikají mícháním s pot still whiskey. Za citrusovou chuť vděčí třetímu blendu, a to sladové whiskey. Na závěr je cítit ořechová až marcipánová chuť a příchuť vanilky.

Obsah alkoholu: 40 %

Použití

Může se podávat při pokojové teplotě, na ledu nebo v koktejlech.

O výrobci

Daniel E.Williams zakladatel Tullamore D.E.W. Muž, který se vlastními silami vypracoval z pomocné síly ve stájích patřících lihovaru až na jeho majitele. V Tullamore zavedl elektřinu a motorové vozy a vytvořil whiskey natolik osobitou a charakteristickou, že nemohla být označena jinak, než jeho iniciály, tedy D.E.W.

Původní lihovar Tullamore byl založen v roce 1829, v srdci městečka Tullamore. Vnuk Daniela E. Williamse, Desmond, zdědil dědův elán a odhodlanost. Pokračoval v dědových inovativních šlépějích, zmodernizoval průmyslovou oblast výroby whiskey a vytvořil první irskou míchanou whiskey. Po 60 letech čekání společnost Tullamore D.E.W. obnovila v září 2014 výrobu ve svém původním domově, Tullamore, hrabství Offaly. Vysoce moderní lihovar zajistí, že odkaz legendární whiskey bude i nadále žít v srdci Irska.

Skladování

Skladujte při pokojové teplotě.

Výrobce

Tullamore Dew Co. Ltd., Tullamore,
County Offaly,
Irsko