Free delivery, delivery guarantee within 5 hours of ordering, exclusive products for members only and many other benefits.Free delivery, delivery guarantee within 5 hours of ordering
Purchase 4x a month without a minimum order amount
15 % discount on WITHOUT COMPROMISE products
Exclusive products for members only

E553b - Talek

Description

Přírodní forma křemičitanu hořečnatého tvoří velmi jemný bílý prášek, bez chuti a zápachu. Z přírodních nalezišť může být kontaminován například azbestem, používá se hlavně jako protispékavá látka a také má své využití v kosmetice.

Usage

Používá se jako potahová látka, látka upravující povrchy tabletek, slouží jako lubrikant nebo protispékavá látka. Talek se může používat jako protispékavá látka u potravin jako rýže, suché práškovité potraviny (koření, cukry, sole, náhrady solí a podobně), také je lze použít pro tabletované potraviny, plátkové sýry, žvýkačky. K ošetření povrchu se používá u masa a cukrovinek z želé. Najdeme jej i v čokoládách, pekařských a cukrářských výrobcích. Může být použit pro vegetariány, vegany i pro všechna náboženství.

Production

Vyrábí se ze síranu hořečnatého a křemičitanu sodného.

Side effects

Pro tuto látku nebyla stanovena hodnota ADI (Acceptable Daily Intake = přijatelná denní dávka). U látky nejsou známé žádné vedlejší ani nepříznivé účinky na lidské zdraví.

Sources

  • Víme, co jíme ?, Dr. Tereza Vrboválink ]
  • A consumer's dictionary of food additiveslink ]
  • Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurraylink ]
  • Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 3/1999link ]
  • Food-Info.net : E-numbers : E553 : Magnesium silicateslink ]
Fer potravina
Database of additives is provided by the Fair Food independent organization.
Additives