Asijská kuchyně na Rohlíku

Když nejedete do Asie, přijede Asie k vám! Alespoň u nás na Rohlíku určitě. A žádný týden, všechny asijské ingredience i recepty od odborníků na východní klasiky jsou u nás dostupné 365 dní v roce! Takže ať už preferujete thajské Pad Thai, vietnamskou polévku Phở bò nebo třeba japonské sushi, jistíme vám záda. A všechno vám navíc dovezeme až domů, takže žádné velké cestování vás nečeká.

divider

NA NÁVŠTĚVĚ V ASII

Japonská a korejská kuchyně jsou z velké části založena na rýži nebo nudlích, zelenině a masu. Pro Japonsko je typické sushi, v Koreji je zas gastro králem kimchi. 

Vietnamská a thajská kuchyně se pak mohou v mnohém velmi shodovat – a to nejen geograficky. ☺ Základem je opět čerstvost potravin, věrnost tradicijednoduchost a hlavně láska k vaření a stolování obecně. U nás najdete skvělou gastro inspiraci, osvědčené videorecepty a hlavně nepostradatelné suroviny.

 

Tak kam se vydáte?

JAPONSKO

THAJSKO A VIETNAM

divider

VAŘENÍ PO ASIJSKU

Suroviny máme – teď už jen co si s nimi počít. Nebojte se ryby nic – vykouzlit pravé asijské pokrmy je na Rohlíku hračka. Máme pro vás osvědčené recepty od odborníků na slovo vzatých. Takže si stačí jen vybrat to pravé jídlo a rovnou na něj můžete nakoupit na pár kliknutí.

S CHUTÍ DO JAPONSKA

Japonská kuchyně je typická svými zdravými pokrmy i hojným využitím ryb a plodů moře. Klasikou je zde také nakládaná zelenina, všemožná dochucovadla a nemohli bychom mluvit o Japonsku, abychom nezmínili sushi. 

NA SKOK DO KOREJE

Ochutnejte vyhlášený korejský vitamínový nápoj.

Yuzu je cenným zdrojem vitamínu C, kterého má dokonce mnohem více než citron, a také je plný antioxidantůYuzu, cukr a med – to je to kouzlo! Díky tradiční metodě zpracování si yuzu přirozeně uchovává své benefity.

 

Pro jeho přípravu stačí jen 1 plnou lžíci zalít horkou vodou a skvělý nápoj na podporu imunity je na světě!

1 kg
 469,90 Kč
469,90 Kč/kg

TRADIČNÍ VIETNAMSKÉ RECEPTY PODLE MARCELY VUONG

Marcela Vuong je Vietnamka žijící v Česku a pro Rohlík připravuje autentické vietnamské recepty, které vás přenesou až do samotného srdce Asie. Vyzkoušejte například oblíbené Bun bo nam bo, polévku Pho bo, nesmažené letní závitky nebo trošku zaexperimentujte a připravte si mangový salát Nom xoai.

divider

OCHUTNEJTE THAJSKO

Thajsko je proslulé svou pouliční kuchyní a využíváním ostrého koření. Základem jsou i zde hlavně rýže a nudle, ale ke slovu přichází i pořádná dávka chilli. Typickou thajskou surovinou je také kokosové mléko a čerstvé krevety i nejrůznější bylinky. I v Thajsku je pak velmi populární pivo.

THAJSKÉ VIDEORECEPTY PRO JEŠTĚ SNADNĚJŠÍ PŘÍPRAVU

Dost bylo mluvení, teď je čas proměnit slova v pokrmy. Vybrali jsme pro vás nejoblíbenější recepty z Thajska, které si našly cestu i za hranice. Společně s Lukášem Neckářem jsme vytvořili videorecepty, ve kterých uvidíte postup i použité suroviny.

Červené kari

 
divider

Pad Thai

 
divider

Tom Yum polévka

 
divider

NEBO PŘIJĎTE K HOTOVÉMU

Tvoření v kuchyni vás příliš neláká? Chcete si dopřát tradiční a poctivá asijská jídla bez čekání? Pro vás je tu naše BISTRO! Lahodná, šokově zchlazená jídla z kuchyní těch nejlepších restaurací. Dopřejte si doma luxusní gastronomický zážitek bez dřiny.