Nesuďte vodu podle obalu! Nebo tak nějak se to říká, ne? Pusťte PETky k vodě (ne doslova samozřejmě, víme přece, že PET lahve patří jen a pouze do žlutých kontejnerů!) a pojďte s námi přírodě trochu naproti. Proč kupovat neochucené neperlivé vody s nízkým obsahem minerálních látek v jednorázových PETkách a znečišťovat životní prostředí plastem, když tu čistou, stále čerstvou a navíc i nejlevnější vodu má člověk neustále po ruce – tedy v kohoutku?
My v Rohlíku jsme si nalili čisté vody a rozhodli se, že se vydáme trošku zelenější cestou. Proto končíme s propagací neochucených neperlivých vod s nízkým obsahem minerálních látek v jednorázových PETkách. Neznamená to však, že se na vás budeme dívat skrz prsty, když si je u nás budete chtít kupovat dál. Rádi vás ale inspirujeme, jak dát PET lahvím adieu, což ocení nejen vaše peněženka, ale i planeta a pravděpodobně i vaše zdraví.
Věděli jste, že…
váží plastové lahve, které spotřebujete za celý svůj život (1 lahev na den)?
ročně ušetří 4členná rodina, když vymění tu nejlevnější balenou vodu za kohoutkovou?
může trvat, než se PET lahev rozloží?
se ve skutečnosti podaří v Česku zrecyklovat?
každoročně končí ve volné přírodě v Česku?
Jak utáhnout PETkám kohoutky
Jde vzít PET vůbec zPĚT? Zprovodit ze světa všechny PET lahve bohužel neumíme, máme ale pár tipů, jak jejich používání alespoň omezit.
Aby voda filtrovaná byla
Chcete mít jistotu, že pijete vodu bez vodního kamene, chlóru a dalších nežádoucích látek? Tak filtrujte. Uvidíte (i když spíš ucítíte), že voda chutná lépe a i třeba káva má lepší chuť.