Milí zákazníci, poptávka po naší službě se díky mimořádné situaci dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více lidí, kteří nás teď potřebují, omezujeme maximální počet položek v nákupu na 45. Dál děláme vše pro to, abychom ještě více navýšili naši kapacitu. Všechny vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.
Čerstvě sklizeno

Sotva vykoukla z hlíny a už ji můžete mít na talíři! Na Rohlíku se totiž i letos dočkáte čerstvě sklizené sezónní zeleniny z českých polí. A když říkáme čerstvě sklizenou, tak to myslíme opravdu vážně! Už za 6 hodin od sklizně ji totiž můžete mít doma na stole. Během sezóny, která v Česku trvá zhruba od dubna do konce října, tak u nás postupně najdete lokální chřest, cibulku, ředkvičky, saláty, jahody... zkrátka vše, co se zrovna urodí v naší rodné hroudě.

 
 

Jak na čerstvou zeleninu a ovoce? Na Rohlík Chef najdete na jedné stránce výtečné recepty s předvybranými ingrediencemi pro nejlepší výsledek.

 
 

Co pro nás znamená, když se řekne „čerstvě sklizeno“? Žádné vytáčky, ale poctivost. Zeleninu a ovoce s tímto označením vám totiž od českých farmářů doručíme už za 6 hodin od sklizně! Najdete ho proto jen u takových produktů, které byly sklizeny 6–48 hodin zpět.

 
Každý týden vám nabídneme čerstvě sklizenou zeleninu i ovoce od českých pěstitelů za cenu konvence. Proč? Protože vám chceme umožnit vyzkoušení poctivé práce menších dodavatelů. A společně tak podpoříme jejich řemeslo.
 

Proč dovážet zeleninu a ovoce stovky kilometrů, když nám v Česku roste v sezóně úžasná lokální úroda? Podporujte s námi lokální pěstitele, kteří pěstují ovoce a zeleninu s láskou a dodávají nám jí do Rohlíku jen pár hodin po sklizni.

 

BORŮVKOVÝ RÁJ

Ještě ráno spokojeně visely na keříku v Hovoranech a teď mohou doputovat až k vám domů. Čerstvě utržené kanadské borůvky z farmy na jižní Moravě jsou sladké, šťavnaté a mají intenzivní a krásnou vůni. Farmáři je pěstují ohleduplně k přírodě a ručně sklízí. Se vší něhou a úctou, kterou si borůvky zaslouží. Obsahem cenných živin, včetně zdraví prospěšných látek, se totiž řadí k našemu nejcennějšímu ovoci.
 
divider

TY JSI MÁ, JAHODOVÁ

Jahody, nejsladší vzpomínka na léto. Pro ty čerstvé a šťavnaté už nemusíte dřít v záhoncích na zahradě nebo jezdit na pole. My vám dovezeme ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře ve Vraňanech, už za šest hodin od sklizně. Dokonale sladké a šťavnaté. Pojďte je s námi vyzkoušet v některém z našich letních receptů nebo jen tak.
 
divider

MY TO NA SALÁTU NEMÁME

Salát je dokonalým doprovodem ke každému jídlu, zvlášť pak v létě. Osvěží, odlehčí a dodá skvělý křupavý element. Můžete se spolehnout, že k vám domů dorazí ty nejsvěžejší kousky ze záhonů našich farmářů a zelinářů. Každá hlávka je ručně utržena a zkontrolována, aby na vašem stole udělala opravdovou parádu. Dejte našim salátům zelenou!
 
divider
 

Inocenc Šik

Pan Šik je často označován za jednoho z nejlepších zelinářů na Moravě. Proč? Protože si nebojí ušpinit ruce. Hlínou. Spolu se synem hospodaří na zhruba 15hektarovém poli na kraji Brna a jeho saláty, bylinky a čerstvá zelenina jsou vyhlášené po celé republice. A díky ochranné známce IPZ nejsou napuštěny spoustou chemie.

 

Zelináři z Nedomic

Jaroslav Jeřábek má zeleninu v krvi! Ještě aby ne, když je pokračovatelem dlouholeté rodinné tradice. Sám převzal farmu po rodičích a v úrodné Polabské nížině pěstuje saláty, kedlubny a další parádní zeleninu. Je hrdým držitelem regionální značky Polabí a certifikace IPZ.

 

Jahodárna Vraňany

Pěstírna navazující na rodinnou tradici funguje už od roku 1998. Na 300 hektarech pěstují řadu celou řadu jahodových odrůd, včetně sazenic, a využívají ty nejnovější technologie. Kromě toho se Vraňanech věnují i pěstování dalšího ovoce nebo výrobě džemů.

 

Sluneční farma

Vykáň Stanislav Hecht pěstuje zeleninu ve staré farmě kousek od Prahy. Kromě klasik, jako jsou rajčata, papriky a bylinky, má i vlastní skleník, v němž se každoroční rodí výborné citrusy a tropické plody.

 
 

Jaktože je zelenina na Rohlíku tak čerstvá?

 

Jak putuje zelenina v běžném supermarketu?