Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Dětské kožní nemoci

Koukáte na své krásné miminko a najednou se zděsíte. Tahle vyrážka tady ještě ráno nebyla! Máte to řešit, nebo ne? Na to vám odpoví dětská lékařka MUDr. Tereza Sochorcová. I když vás totiž může neznámý pupínek vylekat, se spoustou kožních problémů se naštěstí tolik mazat nemusíte. Tak se na ně pojďte mrknout!

Tereza je máma na plný úvazek, dětská lékařka a autorka blogu www.lecimdeti.czkterá miluje svoji práci a svého ročního syna Alberta. A jak sama říká, když se stala maminkou, tak se její pohled na některé lékařské „poučky“ docela změnil. Můžete se proto těšit na rady a tipy, které jsou vyzkoušené v praxi, ale jsou v pořádku i z lékařského hlediska. Vyznává zdravý životní styl a studuje funkční medicínu a výživu. Než odešla na mateřskou, působila na Dětském oddělení v Uherskohradišťské nemocnici. Kontaktovat ji můžete také na jejím Instagramu @lecimdeti.

Citlivě na citlivou pokožku

Věděli jste, že je dětská kůže asi 5x tenčí a obsahuje až o 80 % více vody než u dospělých? Díky tomu je vláčnější a měkčí, ale taky zranitelnější. Imunitní systém malinkých dětí i jejich kůže se totiž teprve seznamují s okolím a postupně zvyšují svou obranyschopnost. Než se tomu tak ale stane, měli bychom jejich pokožce věnovat péči, která nenaruší její správnou funkci. K podráždění nebo rozvoji infekce totiž může vést i malé mechanické poranění. Proto doporučuji vždy po koupeli promazávat kůži vhodným dětských krémem či olejem. Mýdlo používejte spíše jen na zadeček. A vlásky stačí umývat jednou týdně. Přílišná hygiena mýdly totiž pokožku vysušuje.

Rohlík doporučuje

Jak se starat o pupíčky novorozeňat

U nejmenších dětí si musíme dávat pozor na zánět v oblasti odstranění pupečníku (tzv omfalitidu). Jak se o něj starat vidíte na obrázku. Když se pupeční pahýl 2.–3. den od narození chirurgicky odstraní, vzniká pupeční jizva. Těsně po snesení pupečníku se na jizvu dává na 24 hodin sterilní krytí. Ten den se dítko nekoupe a sestřičky v porodnici jizvu kontrolují. Pak se jizva vytírá 60% alkoholem, který koupíte v lékárně. Pokud se pupečník hojí dobře, stačí ho dezinfikovat jednou denně po koupání. Jen při odlučování zbytku pahýlu (pokud je pupečník seřezán nedostatečně) i několikrát denně, až do úplného zahojení.