Poznejte rozmanité chutě italské kuchyně

Poznejte rozmanité chutě italské kuchyně

Když se řekne italská kuchyně, většina z nás si vybaví špagety nebo pizzu. To jsou dva hlavní pokrmy, které dala Itálie světu, ale je toho mnohem více, na čem si můžete v této jihoevropské zemi pochutnat. Italská kuchyně je chutná, zdravá, lehká a jednoduchá na přípravu – je považovaná za jednu z nejlepších na světě.

divider

Italské těstoviny - Barilla

K italskému způsobu života patří láska k dobrému jídlu, vášnivá oddanost chutím a různorodosti života. Těstoviny jsou jedním z tradičních pilířů italské kuchyně a také jedním z nejpopulárnějších jídel světa. Těstoviny sehrávají klíčovou roli ve středozemní kuchyni, která je stále více spojována s dlouhověkostí a snižováním rizika chronických nemocí.

Uvařte si Itálii doma

divider
 

Víte, že...

...v italské kuchyně se objevuje až 400 různých druhů těstovin? Staňte se odborníkem a zazařte ve své kuchyni díky našemu novému článku na blogu Rohlik.cz.

 
divider

"Patent" na Italskou pizzu

Italové mají úředně schválený "patent" na přesný recept pro Neapolské pizzy, který by se měl dodržovat na celém území EU. Tři druhy Neapolských pizz - Roma, Margherita, Marinara patří právem na seznam kulturního dědictví.

 

Těsto na pravou italskou zvládnete i doma

 

Pravé italské pizze se žádná jiná nevyrovná. Není divu, že má přísně daná pravidla – nesmí mít v průměru víc než 35 cm, její tloušťka ve středu nesmí přesahovat jeden cm, musí se připravovat ručně a péct v troubě na dřevo. Tu doma sice nemáte, ale to vám nebrání připravit si italskou pizzu jako z Itálie »

divider

Večer po italsku

Buďte jako Italové a nestresujte se s vařením. Na pravý italský večer vám postačí lehké jídlo, sklenka vína a dlouhá posezení s přáteli či s rodinou.

 

Italská vína

Víno si v italské gastronomii drží privilegované místo, není se čemu divit, už kdysi dávno tady vinná réva našla ideální podmínky a tak se jí tu dařilo, že Řekové území označovali jako Enotria – Země vína. Vinařská tradice pokračovala a dodnes se nic nezměnilo na tom, že víno tu hraje velmi důležitou roli.

 
 

Lákají vás chutě italské kuchyně? Necestujte za nimi daleko na jih, ale užijte si kvalitních italských potravin v pohodlí svého domova. Nenechte si ujít skvělé těstoviny, sýry, prosciutto a vína za parádní ceny během Italského týdne na Rohlíku.