Miil - Mléčné produkty za skvělou cenu

Abychom vám dopřáli co nejlepší nabídku, spěcháme vpřed miilovými kroky. Světlo světa tak spatřila zbrusu nová značka Miil! A co že se pod tímto názvem skrývá? Spousta mléčných produktů, které pořídíte jen na Rohlíku. A navíc za naprosto parádní ceny. A aby toho nebylo málo, šetříme nejen vaši peněženku, ale i planetu. Naším cílem je totiž 100% neutralizace uhlíkové stopy všech produktů této značky. Miilujte s námi!

 

MENU

divider

ZAMIILUJTE SE DO SÝRA

 

Pro milovníky mléčných výrobků si toho Miil nachystal spoustu. Pokud zbožňujete sýry, své chutě zajisté zaženete bločkovými i plátkovými kousky těch nejoblíbenějších druhů. A také camemberty, včetně BIO provedení, nebo Cheddarem přímo z Britských ostrovů.

Sýry plátkové

Sýry bločky

Camemberty

Mozzarella

divider

MLÉKO, KTERÉ BUDETE MIILOVAT

 

A pokud se bavíme o mléčných výrobcích, nemůžeme pominout samotný zdroj! Tohle mléko budete prostě miilovat. Ať už k snídani, k svačině nebo s jeho pomocí vaříte, nenecháme vás na holičkách. A pokud si rádi dopřejete něco lepšího, nemůžete minout naše mléko selské.

divider

VAŠE MIILOVANÉ JOGURTY

 

Jste jogurtoví? Pak jste s Miil na správném místě. Ať už vaše srdce a chuťové pohárky rozechvívá jogurt bílý, ovocný, smetanový, krémový nebo třeba BIO, u nás ho najdete. Tak už chystejte lžičky, všechny ty dobroty se samy nesní.

divider

MLÉČNÉ DOBROTY-VAŠI MIILÁČCI

 

Kromě toho všeho ale pod novou značkou najdete i výtečné tvarohy, zakysačku i pomazánkové. Zkrátka to, co by nemělo chybět na žádném stole a v žádné lednici. Jsme si jisti, že se z nich stanou vaši miiláčkové.

divider

MIILUJEME PLANETU

 

Ekologie patří k Rohlíku už od samého začátku. Stále přemýšlíme, jak kromě našich zákazníků udělat radost i planetě. A Miil v tomhle ohledu není výjimkou. Víme, že produkty téhle značky zatěžují životní prostředí. Ale to neznamená, že s tím nebudeme něco dělat! Jak? To se dozvíte níže. 

Spojili jsme totiž síly s organizací CI2, která nám spočítala výši uhlíkové stopy pro každý jednotlivý produkt značky Miil. A tento údaj najdete u každého produktu na našem webu. My plánovanými opatřeními snižujeme naši obecnou zátěž.

 
divider

JAK MŮŽU SNÍŽIT SVOU UHLÍKOVOU STOPU?

Zapojte se do naší akce S Rohlíkem proti uhlíku, která proběhne dne 18. 3. 2021. Na jeden den se inspirujeme tipy, díky kterým jednoduše minimalizujeme svou uhlíkovou stopu. Jdete do toho s námi? Stačí, když budete sdílet své aktivity skrze hashtag #MIILUJU. Už se těšíme na vaše příběhy! 

 
divider

FAQ

 

Co je uhlíková stopa?
Uhlíková stopa je množství vypuštěných skleníkových plynů, které přispívají k tzv. globálnímu oteplování. Je vyjádřená v CO₂ ekvivalentech a definuje sumu všech skleníkových plynů, které byly vypuštěny do atmosféry při výrobě daného výrobku.

Kdo počítal uhlíkovou stopu?
CI2, o. p. s. je nestátní nezisková organizace, zaměřená na udržitelný rozvoj, vzdělávání, publikační činnost a vědu a výzkum. Jejím cílem je prosazovat udržitelný rozvoj.

 
 

Jaká metoda byla při výpočtu použita?
V analýze je použita upravená metoda stanovení produktové uhlíkové stopy (PCF – Product Carbon Footprint), jenž je měřítkem celkového množství skleníkových plynů, které se uvolňují během životního cyklu určitého výrobku.

Tento cyklus zahrnuje několik fází, z nichž pro výpočet uhlíkové stopy mléčných výrobků byly zahrnuty tyto:
a) výroba vstupních surovin a obalového materiálu
b) doprava vstupních surovin a obalového materiálu
c) zpracování vstupních surovin do konečného produktu a jeho zabalení
d) doprava hotových výrobků do skladů společnosti Rohlik.cz
e) doprava zákazníkům

Do výpočtu naopak nebyly zahrnuty fáze následující:
f) zpracování finálních výrobků
g) likvidace obalů

Děláme v Rohlíku ještě nějaké eko aktivity?
V rámci zmírňování dopadu naší činnosti na životní prostředí neustále zvyšujeme počet elektroaut a elektrokol, ve kterých kurýři rozváží nákupy. Zbytek naší automobilové flotily zatím jezdí na CNG, který je považován
za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě, ale také k LPG.
Otoč obal pomáhá šetřit přírodu v rámci využívání vratných obalů na některé produkty v naší nabídce.
Zachraň jídlo – oblíbený regál, který zachraňuje potraviny s blížícím se datem spotřeby. 100% nezávadné produkty tak zde koupíte za báječnou cenu.
A to, co se neprodá, jde potravinovým bankám. Zkrátka se snažíme, aby žádné jídlo nepřišlo nazmar.
Speciální logistický systém, který Rohlik.cz využívá, umožňuje obsloužit co nejvíce zákazníků na co nejkratší trase. Zelený lísteček při výběru času doručení nákupu navíc zákazníkům napovídá, zda kurýr nebude mít cestu kolem, a nemohou tak přispět ekologii tím, že si vyberou stejný čas jako lidé ze sousedství.