Nejlepší zelinářství
U nás v Rohlíku najdete zeleninu od těch nejlepších farmářů z okolí! Každý den nám ji vozí čerstvou přímo z pole a my vám ji ten samý den dovezeme až ke dveřím! Ochutnejte třeba slaďoučká rajčátka od Čerstvě utrženo, naše legendární bio jablko, které vyhrálo v nezávislém testu MF DNES, nebo voňavé české bylinky.
divider

Každý den čerstvé z pole přímo k vám

Proč převážet zeleninu a ovoce stovky kilometrů v kamionech a přes mezisklady, když ji můžete mít čerstvou přímo od místního farmáře? Na Rohlíku dáváme přednost úrodě z českých polí a sadů před dovozem, a to hlavně v sezóně, když nám v Česku roste lokální zelenina a ovoce. Protože jen tak si jí můžete vychutnat opravdu čerstvou pár hodin po sklizni.

ROHLIK.CZ

 

SUPERMARKET

 
divider

To nejlepší na Rohlik.cz

 

Opravdu sladká rajčátka z Čerstvě utrženo

 

 

Čerstvě utrženo je sdružení několika českých farmářů, kteří pod společnou značkou pěstují a dodávají do českých obchodů rajčata a v letní sezoně také meruňky a borůvky. Jejich společným cílem je nabízet zákazníkům kvalitní zeleninu a ovoce pěstované v Česku, poctivě a šetrně k přírodě i lidem.

 

Farmáři z Čerstvě utrženo věří, že ohleduplně vypěstované potraviny bez zbytečné chemie jsou nejen lepší, ale i zdravější. Proto pro své rostliny používají výhradně přirozenou biologickou ochranu, obnovitelné zdroje (skleníky využívají teplo a elektřinu z bioplynové stanice) a maximum přirozeného světla a vzduchu. Stejně tak šetří vodu: zalévají dešťovkou a přebytečnou zálivku recyklují.

 

Naše vítězná BIO jablka

 

Ochutnejte naše BIO jablka, která vyhrála v nezávislém testu MF DNES. Jsou sladká a voňavá a neobsahují žádné pesticidy, takže z nich můžete bez obav vyrábět i domácí přesnídávky pro malé děti.

 

To nejlepší z českých sadů

Není nad česká, pěkně na slunci dozrálá jablíčka plná chuti. Nemusí putovat stovky kilometrů v kamionech a své zahraniční protějšky strčí vůní i chutí lehce do kapsy. Vyzkoušejte, která odrůda vám zachutná nejvíc.

České bylinkyBez čerstvých bylinek, ať už v květináčích nebo řezaných, se žádný opravdový kuchař neobejde. A co teprve, když jsou vypěstovány u nás v Česku a zcela bez pesticidů. Česká firma Bylinky.cz pro nás každý den sklízí čerstvé bylinky, které nám vozí po sklizni rovnou do Rohlíku. A my je během pár hodin dovezeme čerstvé až k vám domů.

 

 
divider

Nejoblíbenější ovoce a zelenina našich zákazníků

 
 

Průvodce šetrným pěstováním zeleniny

 


Jsme si vědomi toho, že bio potraviny nejsou dostupné pro každého, proto v našem sortimentu můžete v sezóně najít české ovoce a zeleninu, které jsou vypěstované s omezením pesticidů a umělých hnojiv a přesto cenově dostupnější.

IPZ
Co se skrývá pod touto zkratkou? Integrovaný systém produkce zeleniny, který produkuje zeleninu vysoké kvality. Při pěstování se dává přednost ekologicky přijatelným metodám, které minimalizují nežádoucí účinky agrochemikálií. Výsledkem je zdravá a jakostní zelenina.

SISPO
Ovoce s ochrannou známkou SISPO (Svaz pro integrované systémy pěstování ovoce) je produkováno v českých zemích a je vyrobeno za výrazně omezeného použití pesticidů a umělých hnojiv. Pěstitel dostává právo užívat tuto ochrannou známku vždy na jeden rok.

BIO certifikace
Pěstování ovoce a zeleniny v bio kvalitě je produkováno v ekologickém zemědělství, které dodržuje přísné zákonné podmínky a splňuje specifické požadavky. Bio produkty jsou tak pěstovány bez použití jakýchkoliv chemických hnojiv a postřiků. Mezi naše dodavatele bio ovoce a zeleniny patří jen prověření zemědělci a farmáři, kteří pěstují s láskou a s respektem vůči životnímu prostředí.
 

 

divider

BIO ovoce a zelenina

BIO není marketingový výmysl, jak se spousta lidí domnívá. Je to zodpovědný přístup k pěstování ovoce a zeleniny. Bio produkty jsou pěstovány bez použití jakýchkoliv chemických hnojiv a postřiků. Mezi naše dodavatele bio ovoce a zeleniny patří jen prověření zemědělci a farmáři, kteří pěstují s láskou a s respektem vůči životnímu prostředí.