Dárek do každé školní aktovky

Dárek do každé školní aktovky

Nakupte na Rohlíku a získejte dárek ke své objednávce. Každý den jiná dobrota ze školního dárkování,

která vyhovuje pamlskové vyhlášce nebo svačinkovému systému ve školách.

divider

Co je pamlsková vyhláška

 

Pamlsková vyhláška MŠMT  

 

Cílem pamlskové vyhlášky je nabízet dětem v základních školách takové nápoje a jídla, které odpovídají zásadám zdravé výživy. To znamená, že vyhovující potraviny a nápoje nesmí obsahovat sladidla a trans mastné kyseliny ze ztužených tuků. Nepatří sem také energetické a povzbuzující nápoje určené např. sportovcům. Tyto potraviny nesmí přesáhnout maximálně povolený limit pro obsah soli a musí obsahovat minimální množství vlákniny na hmotnost výrobku.  

 

Pamlskovou vyhláškou by např. neprošel ovocný jogurt, který je slazený cukrem, medem nebo jiným sladidlem. Ovocný džus, který neobsahuje alespoň 50 ml ovocné či zeleninové složky na 100 ml. Müsli tyčinka, která neobsahuje alespoň 6 g vlákniny na 100 g. Ani sýr, který má více než 2 g soli na 100 g. Přečtěte si více o pamlskové vyhlášce na blogu.

 

Jedlé dárky do každé aktovky

Nakupte na Rohlíku od 23. 8. a získejte ke každé objednávce dárek. Každý den na vás čeká něco nového.
divider

Alpro kokosový dezert

 

Alpro kokosový dezert

 

Dopřejte si Alpro dezert vyrobený z kokosových ořechů a sóji. Je 100 % rostlinný a má přirozeně nízký obsah tuků. Neobsahuje barviva, konzervanty, laktózu a díky tomu je lehce stravitelný a mohou jej i děti, které mají intoleranci na laktózu v mléčných produktech. Je zdrojem vápníku, podobně jako mléčné dezerty. Obsahuje vitaminy B2, B12 a D.

 

Chutná malým i dospělým vždy a všude. Zabalte ho dětem do školního batůžku. Vůbec mu nevadí, když nebude zrovna vychlazený. Není nutné ho totiž uchovávat v lednici, jako mléčné jogurty. Po této tropické pochoutce můžete sáhnout kdykoli, když si budete chtít užít okamžité potěšení. Jemně sladký, každá lžička je požitkem bez viny. 

divider

Veselá kráva Sýr a Křup a Veselá kráva Sýr a Křup s tyčinkami s pizza příchutí

Veselá kráva Sýr a Křup 

 

Tavený sýr a trvanlivé pečivo. Sýr a Křup je svačinka plná zábavy, která bude chutnat dětem i dospělým. Lahodná chuť sýru Veselá kráva se skvěle snoubí s křupavými tyčinkami. Díky praktickému balení poslouží jako skvělá svačina do školy, na výlety… nebo jen tak.

 

Sýr a Křup je zdrojem vápníku, který je potřebný pro udržení normálního stavu kostí. Jedna vanička obsahuje 26 % doporučené denní dávky vápníku. Sýr a Křup obsahuje také bílkoviny, které přispívají k růstu svalové hmoty.

 

Sýr a Křup spadá do školního svačinového systému Snacker, který se snaží nabízet rodičům dětí jednoduchou možnost objednat svým ratolestem svačinu do škol a mít tak přehled, co dítě ve škole jí.

 
divider

Kubík Waterrr pramenitá voda

 

Kubík Waterrr pramenitá voda

 

Kubík Waterrr pramenitá voda splňuje všechny moderní nutriční a výživové trendy, je proto vhodná pro celodenní pitný režim. Je vyrobená z pramenité vody z chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Díky 500 ml balení zaženete i tu největší žízeň. Hodí se i jako praktická láhev při sportu nebo na kolo.

 

Přibalte dětem do školy spolu se svačinou i vhodnou tekutinu, aby o každé přestávce měly možnost se napít. Dětský organismus má potřebu tekutin větší, protože je tvořen větším podílem vody, než organismus dospělého člověka.

 
divider

Hollandia krémový jogurt Pan Bůůů

Pan Bůůů

 

Dětský jogurt z farmy je vyrobený z lahodného mléka od prověřených českých mlékařů. Perfektně výživově vyvážený jogurt i pro ty nejmenší. Najdete v něm nejnižší možnou míru laktózy, pod 0,01 %, a zdraví prospěšné bakterie Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus. Obsahuje také vysoký podíl čerstvých jahod a má skvělou chuť.

 

Obsah laktózy je v jogurtu snížen pomocí speciálně vyvinutého enzymu, který svou činností při fermentaci rozkládá laktózu na lehce stravitelnou glukózu a galaktózu. Jogurt je proto vhodný i pro ty co mají nižší snášenlivost laktózy u mléčných produktů.

 
divider

Mattoni ochucená voda do škol

 

Mattoni ochucená voda citron a pomeranč

 

Ochucené minerální vody Mattoni kombinují jedinečnou minerálku z panenské přírody v okolí Karlových Varů a skvělou chuť vybraného ovoce.  Oblíbená Mattoni ochucená s ovocnou šťávou, která splňuje pamlskovou vyhlášku, nyní přináší osvěžující chuť citronu a pomeranče i vašim dětem ve školách.

 

Pitný režim na prvním místě

 

Součástí vyvážené školní svačiny totiž musí být pitný režim, který je u dětí velmi důležitý. Jsou totiž mnohem náchylnější k dehydrataci a zhoršenému soustředění než dospělí. Minerální voda Mattoni dodá namáhaným školákům potřebné osvěžení a podpoří je v aktivitě. Navíc obsahuje vyvážené množství minerálů, které udávají její nezaměnitelnou chuť.

divider

Sýr Babybel s dárkem - klíčenkou

Sýr Babybel s dárkem - klíčenkou

 

Babybel je polotvrdý přírodní sýr vyroben z 98 % mléka, bez přidaných konzervantů dle tradičních receptur. Díky svému unikátnímu balení se hodí na cesty i jako svačinka pro děti do škol. Originální sýr Mini Babybel je kulatý a každý kousek je zvlášť zabalen ve voskovém obalu, který velmi snadno odstraníte pomocí slabé pásky omotané kolem sýru.

 

Vychutnejte si Mini Babybel samotný anebo ho přikusujte třeba k pečivu. Mini Babybel je zdravá a vydatná svačinka pro děti, obsahující živočišné bílkoviny a je přirozeným zdrojem vápníku.