Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Wasa Delikatess celozrnný žitný křupavý chléb

270 g
54,90 Kč 203,33 Kč/kg
Země původu: Německo,

Wasa Delikatess je tenký, křupavý chléb pečený z celozrnné žitné mouky bez droždí. Je vyroben pouze z mouky, vody a soli. Těsto se šlehá, aby bylo vzdušné, a je zlehka upečeno. Pro výrobu 100g je užito 111g celozrnné žitné mouky. Žitná mouka je především zdrojem komplexních sacharidů, ale poměrně významný je i obsah bílkovin. Největší přínos pro naše zdraví má ale obsažená vláknina. Nerozpustná vláknina pozitivně ovlivňuje činnost trávicího traktu, čistí stěny tlustého střeva a tím snižuje riziko nádorového onemocnění. Rozpustná vláknina, která je v žitné mouce přítomna především ve formě pentosanů, má příznivý vliv na snižování hladiny cholesterolu a působí také v prevenci vzniku diabetu II. typu. Mimo to na sebe váže vodu, v trávicím traktu bobtná a lépe nás zasytí. Celozrnné chleby jsou ideální volbou ke snídani nebo svačince, která díky nízkému glykemickému indexu zasytí na celé dopoledne. Využít se dají ale i k večeři, jeden plátek obsahuje jen 126 kJ a je tedy vhodnou volbou i pokud se zrovna snažíte hubnout. V energetické hodnotě odpovídající jednomu krajíci klasického chleba si můžete dopřát celé tři plátky Wasa delikatess.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 291 dnů.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 60 dnů.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Celozrnná žitná mouka
Jedlá sůl

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1405 kJ/334 kcal
Tuky1.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.3 g
Sacharidy60 g
z toho cukry2 g
Bílkoviny9 g
Sůl1 g
Vláknina22 g

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek
Může obsahovat stopy:
Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.