Site languages:ČeskyEnglish

Cafédirect BIO Machu Picchu zrnková káva

227 g
Prémiová kvalitaBIO
189,90 Kč 836,56 Kč/kg
Země původu: Peru,

Bio zrnková káva od fairtrade společnosti Cafédirect.

Dovolte nám krátké představení. Základní informace:

  • 100% Arabika
  • 100% Fairtrade
  • 100% BIO
  • Jednodruhová káva z Peru, oblast Machu Picchu.
  • Silněji pražená na 4. stupeň z 5 s nepatrnou aciditou a plným, čokoládovo-oříškovým tělem.
  • Krásné, rovnoměrné pražení. Souměrná zrnka bez oleje na povrchu. Washed. Sušená na slunci. Praženo v Anglii.

Cafédirect - nejetičtější kávová společnost na britském trhu, která vrací více než  50 % svých zisků zpátky farmářům, kteří pro ně kávu už přes 20 let pěstují. Řada Machu Picchu (k dostání také v zrnku a instatní verzi) je od roku 1989, kdy Cafédirect vznikl, jednoznačně nejprodávanější a nejoblíbenější kávou.

Díky zapojení do spravedlivého obchodu fair trade dostali farmáři za svou sklizeň spravedlivě zaplaceno tak, aby se důstojně uživili vlastní prací - prací, kterou dělají s radostí a pýchou, a díky které si vy už za několik desítek minut můžete užít šálek téhle skvělé kávy. 

Kávové třešně pro tuto kávu dozrály v nadmořské výšce 1800 - 2000 metrů v ideálním mikroklima na vulkanické půdě strmých svahů peruánských And, kde je pro vás ručně sbírali farmáři z družstva Cocla a Chirinos přesně v momentě, kdy perfektně dozrály.

Podíl Fairtrade: 100 %. Země původu: Peru.

SCAA skóre: > 82 (výběrová káva) dle Specialty Coffee Association of America. Výběrová káva (z angl. specialty coffee) je vyráběna z kávových zrn té nejvyšší kvality a nejčastěji se jedná o druh arabica.

Dle stanov americké asociace Specialty Coffee Association of America (SCAA) je termínem výběrová káva označena taková káva, která při degustaci získá v celkovém souhrnu minimálně 80 a více bodů. Pro porovnání, běžné kávy dostupné v obchodech dosahují skóre mezi 50 – 79 body.

Použití

Doporučená příprava: pro chuť čerstvě mleté kávy namelte množství kávových zrn dle potřeby k okamžitému použití. Podle hrubosti mletí je tato káva vhodná pro všechny způsoby přípravy.

O výrobci

Společnost Cafédirect vznikla v roce 1989 jako první společnost prodávající Fairtrade produkty na britském trhu. Všechny produkty společnosti mají Fairtrade certifikaci. Cafédirect nejen že podporuje spravedlivý obchod, ale také pomáhá místním farmářům financovat rozvoj farem, jejich management a udržitelnost. Díky tomu si můžete vychutnat ten nejkvalitnější šálek kávy.

Skladování

Skladujte v suchu, chladu a temnu bez přístupu vzduchu.

Výrobce

Cafédirect
4th floor, 115 George street 
Edinburgh EH2 4JN
Skotsko

 

Složení

100% Arabika zrnková bio káva pražená

Alergeny

Může obsahovat stopy:
Obiloviny obsahující lepek
Sójové boby
Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.