Slide 1 of 2

Avokádo velké k dozrání Fuerte/Etinger/Zutano, 1ks

350 g
Prémiová kvalita
44,90 Kč 128,29 Kč/kg
Země původu: Peru, Jižní Afrika,

Avokádo je ovoce, plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka. Avokádo je bohatým zdrojem minerálních látek draslíku, mědi, magnezia, fosforu a vitaminy A, C, E, K, H, B3 a B5 (kyseliny pantothenové). Dužina obsahuje jen mizivé množství cukru, zato na ovoce má nezvyklé množství tuku (složení mastných kyselin se podobá olivovému oleji).
Avokádo je v současné době jednou z nejpopulárnějších zdravých potravin. Vědecké výzkumy ukázaly, že konzumace jednoho avokáda denně může snížit hladinu nezdravého cholesterolu v těle stejně jako některé léky.
Odrůdy Fuerte/Etinger/Zutano patří k máslovým avokádům. Mají hladkou, tenkou, zelenou, snadno odlupovatelnou kůži. Dužina je světle zelená.

Použití

Plod se podélně rozkrojí ostrým nožem a vyjme se pecka. Dužina se vydlabe lžičkou a je dobré ji co nejdříve zakapat citronovou šťávou, jinak zašedne a zhořkne. Avokádo má jemnou, ořechovitou chuť, můžete ho kombinovat se sladkými i slanými ingrediencemi jako součást různých salátů, dipů a pomazánek. Výtečné je také jen nakrájené na tenké plátky jako alternativa másla na čerstvé pečivo. Mimo to všechno je avokádo také výživová bomba, je považováno za jeden z nejvýživnějších plodů vůbec.
Vejce plněné avokádem a slaninou: uvařená vejce rozkrájejte na polovinu a vyjměte žloutky. Slaninu osmažte do křupava a osušte ji od přebytečného oleje. V míse smíchejte žloutky, avokádo, nastrouhaný česnek, mletou papriku, citronovou šťávu, hořčici a nadrobno nakrájenou slaninu. Směsí naplňte důlky po žloutcích a jemně poprašte paprikou. 

Skladování

Tvrdé, na pohled hezké avokádo, které musíte nechat dozrát doma. Nejlépe zraje zabalené do papíru při pokojové teplotě. Dozrání trvá přibližně 3 dny.
 

Složení

Avokádo
Kalibr 16