Cantorel Selection AOC

300 g
Prémiová kvalita
Bez éček
229,90 Kč 766,33 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Francie,

Popis produktu

Výběrová kolekce francouzských sýrů s ochranou známkou původu: Fourme d´ Ambert, Cantal Jeune, Saint Nectaire, Tomme Noire des Pyrénées, Brebis

1. FOURME D´AMBERT 60 g AOP -Poloměkký zrající sýr s modrou plísní, 2. PETIT CANTAL JEUNE 60 g AOP- Polotvrdý zrající sýr,3. SAINT-NECTAIRE LAITIER 55 g AOP - Poloměkký zrající sýr, 4. TOMME NOIRE DES PYRENEÉS 60 g IGP - Poloměkký zrající sýr, 5. PUR BREBIS 65 g - Poloměkký zrající ovčí sýr

"modrý" sýr Fourme D´Ambert je původem z pohoří Forez. Jeho jméno je odvozeno od latinského slova "fourme", které označuje formu, ve které je sýr formován. Tyto formy byly známé již mnoho let před příchodem Římanů a sýry v nich vyráběli staří Galové již od 8. století. V minulosti býval tento sýr výlučně horským produktem vyráběným na horských salaších, s industrializací mlékárenství se však dostal i do moderních sýráren a z původního sýra zůstal zachován především nevšední tvar vysokého válce o průměru 13 cm a výšce 19-20 cm.

Cantal je velmi oblíbený tvrdý sýr vyráběný celoročně ze syrového kravského mléka jak na statcích (fermier), tak v družstevních mlékárnách (artisanal), ale také v moderních sýrařských závodech (industriel). Sýr má tvar vysokého bochníku o hmotnosti 35-45 kg (průměr 36-42 cm a výška 35-40 cm). První lisování sýra probíhá do bloků hmotnosti téměř 100 kg (tomme) a v této formě sýr náležitě dokysává, teprve poté se sýrový blok rozkrájí na menší kusy, které se vkládají do forem vyložených plátnem k dalšímu lisování. Při tom se solí na sucho hrubozrnnou solí. Sýr zraje v dobře větraných místnostech po dobu nejméně 30 dnů, ale běžně až do stáří půl roku. Po dobu zrání se sýr obrací a povrch se potírá solí. Vybrané sýry zrají až jeden rok.

Saint Nectaire je známý sýr z oblasti Auvergne, na kterém si pochutnával již Ludvík XIV. Původně se tento měkký sýr vyráběl ze syrového mléka, ale dnes se k jeho výrobě kravské mléko může i pasterovat. Sýr má tvar koláče, vysokého asi 5 cm o průměru asi 21 cm, který váží přibližně 1,5-1,7 kg, známé jsou ale také malé (petit) sýry o hmotnosti okolo 600 g. Povrch sýra je nepravidelně porostlý šedivě-nachovou plísní, která se utváří po dobu 5-8 měsíčního zrání.
Charakteristická nakyslá chuť je výsledkem zpracování mléka od krav plemene Salers, které se pasou na travinách rostoucích na vulkanických půdách v nadmořské výšce okolo 1000 metrů.

Skladování: Uchovejte při teplotě od +2° C až + 6° C.

Adresa výrobce: LES FROMAGER.OCCITANES, Zone industriale,B.P.15, Villefranche de Lauragais, 312 90

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 8 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 5 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Mléko
Jedlá sůl
Mlékárenské kultury

Alergeny

Mléko

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1561 kJ/376 kcal
Tuky30 g
z toho nasycené mastné kyseliny22 g
Sacharidy1.5 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny25 g
Sůl2 g
Vláknina g