Cantorel Selection AOC

300 g
Prémiová kvalita
 249,90 Kč 833,00 Kč/kg
Země původu: Francie,

Výběrová kolekce francouzských sýrů s ochranou známkou původu: Fourme d´ Ambert, Cantal Jeune, Saint Nectaire, Tomme Noire des Pyrénées, Brebis. 

FOURME D´AMBERT 60g je velmi chutný a nejměkčí sýr ze všech modrých sýrů, uvnitř s modrou plísní. Nabízí velmi zajímavou vůni pražených ořechů a ovocnou chuť, která je z počátku těžší, ale později smetanová a uhlazená.

PETIT CANTAL JEUNE 60 g je velmi oblíbený polotvrdý sýr vyráběný ze syrového kravského mléka. První lisování sýra probíhá do bloků a v této formě sýr náležitě dokysává, teprve poté se sýrový blok rozkrájí na menší kusy, které se vkládají do forem vyložených plátnem k dalšímu lisování. Při tom se solí na sucho hrubozrnnou solí. Sýr zraje v dobře větraných místnostech po dobu nejméně 30 dnů, ale běžně až do stáří půl roku. Po dobu zrání se sýr obrací a povrch se potírá solí.

SAINT-NECTAIRE LAITIER 55 g je známý poloměkký sýr z oblasti Auvergne, na kterém si pochutnával již Ludvík XIV. Původně se tento měkký sýr vyráběl ze syrového mléka, ale dnes se k jeho výrobě kravské mléko může i pasterovat. Povrch sýra je nepravidelně porostlý šedivě-nachovou plísní, která se utváří po dobu 5-8 měsíčního zrání. Charakteristická nakyslá chuť je výsledkem zpracování mléka od krav plemene Salers, které se pasou na travinách rostoucích na vulkanických půdách v nadmořské výšce okolo 1000 metrů.

TOMME NOIRE DES PYRENEÉS 60 g - Poloměkký zrající sýr s máslovo jogurtovou příchutí, vyrobený z kravského mléka. 

PUR BREBIS 65 g - Poloměkký jemný zrající ovčí sýr.

O výrobci

Fromagerie Occitanes nabízí celou škálu regionálních francouzských sýrů prémiové kvality ze svých závodů na výrobu sýrů Auvergne (Saint-Nectaire, Auvergne blue, Fourme d'Ambert, Salers a Cantal), Pyreneje (ossau-iraty, tomme IGP Pyrenees, bethmal), stejně jako sýr Roquefort.

Skladování

Uchovejte při teplotě +2°C až +6°C. 

Výrobce

LES FROMAGER OCCITANES
Zone industriale, B.P.15
Villefranche de Lauragais 312 90
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.