Mestemacher Trvanlivý chléb speciální

500 g
Bez éček
35,90 Kč 71,80 Kč/kg
Země původu: Německo,

Popis produktu

Mestemacher Trvanlivý chléb je speciální chléb s obsahem žita, ovsa a pšeničných klíčků. Je vyráběn z celých zrn, která jsou čerstvě namleta ve vlastních mlýnech. Chléb neobsahuje žádné konzervační látky a i přes to disponuje dlouhou trvanlivostí. Navíc má vysoký obsah vlákniny, která napomáhá ke správnému fungování vašeho trávícího ústrojí.

Použití 

Mestemacher trvanlivý chléb speciální je oproti chlebu z vymleté mouky bohatší na minerální látky, vitamíny i stopové prvky. Kromě toho je i dobrým zdrojem vlákniny. Celozrnné obilné výrobky mají významný ochranný vliv proti nemocem srdce a některým typům rakoviny (zejména rakovina tlustého střeva).

O výrobci

V roce 1910 Wilhelm Mestemacher založil speciální pekárnu pro pumpernickel v městě Gütersloh v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Mestemacher zaměřuje své podnikatelské úsilí na výrobu chleba a pečiva. V posledních letech se společnost Mestemacher stala lídrem světového trhu v balených chlebových specialitách. Vyrábí speciality, jako je pumpernickel a celozrnný chléb s dlouhou trvanlivostí, čerstvostí v neotevřeném stavu, které vyváží do více než 80 zemí světa.

Skladování

Uchovávejte v suchu při teplotě 5 - 25°C.

Výrobce

Mestermacher GmbH
Am Anger 29 
D-33332 Gütersloh 
Německo

Složení

Obilí
Žitný celozrnný šrot27 %
Oves12 %
Mouka žitná celozrnná12 %
Voda
Jedlá sůl
Pšeničné klíčky1 %
Ovesná vláknina
Droždí

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota803 kJ/190 kcal
Tuky1.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.3 g
Sacharidy34.1 g
z toho cukry3 g
Bílkoviny5.8 g
Sůl1.5 g
Vláknina8.6 g