-26 %

F.W. Tandoori Houževnatec Jedlý Shi Ta Ke

50 g
Akce do 29. 6.
 69,90 Kč 
94,90 Kč1 398,00 Kč/kg
Země původu: Čína,

Houževnatec jedlý je jedlá houba původem z východní Asie, Ve světě je značně oblíbená pro své široké využití v kuchyni, zejména v asijské. 

Použití

Skvěle dokáže nahradit maso, a proto najde velké uplatnění ve vegetariánské a veganské kuchyni. Houbu lze připravovat jako řízek, zapékat, grilovat, dusit nebo udit. Možností na přípravu houby shitake je mnoho. Výborně se hodí do polévek a omáček, závitků, nebo jako doplněk salátů a lehčích druhů mas.

Nejprve houbu důkladně omyjeme a namočíme do studené vody cca na 1 hodinu. Před dalším použitím necháme 10 minut projít varem při teplotě 90 °C. Poté už jen stačí vykouzlit ty pravé kulinářské dobroty!

O výrobci

Společnost F. W. Tandoori s.r.o. byla založena roku 1992 s cílem zaplnit v té době prázdné místo na českém trhu – segment asijských gastronomických specialit. Tato rodinná a ryze česká společnost začala na počátku své činnosti dovážet z Anglie širokou škálu indických koření a kořenicích směsí.

Postupně rozšiřovala počet položek na základě požadavků zákazníků, v té době především nově vznikajících restaurací a specializovaných obchodů. V polovině 90. let, s nástupem společností provozujících sítě hypermarketů a supermarketů, nastal bouřlivý rozvoj firmy, který pokračuje do dnešních dnů.

Skladování

Skladujte a uchovávejte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Výrobce

F. W. Tandoori
Vonoklasy 155
252 28 Vonoklasy
Česká republika