Ecoproduct BIO Hovězí líčka

cca 0,52 kg
Exkluzivně pro PremiumOd českého farmářePrémiová kvalitaBIOZachraň mě za 235,30 Kč
cca 321,79 Kč 619,90 Kč/kg
Rohlík Premium
Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, produkty exkluzivně jen pro Premium a spousta dalších výhod.
Země původu: Česká republika,

Hovězí BIO líčka jsou vyhlášenou specialitou, kterou můžete vyzkoušet i vy. Opravdovou pochoutku z nich vytvoří kombinace červeného vína doplněného o kořenovou zeleninu.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: 8–12 dní

Maso ve společnosti ecoproduct zraje 8–12 dní. Zrání je suché. Původ masa je z ČR. Maso pochází z mladého býka do 24 měsíců nebo býka starého maximálně 30 měsíců, z jalovice velmi výjimečně.

Hovězí líčka se v současnosti těší velké oblibě. V obyčejných řeznictvích jsou mnohdy podpultovým artiklem na objednání. Neváhejte proto využít nabídku u nás na Rohlíku, kdy vám je dovezeme až domů.

U produktů firmy ecoproduct si můžete být jisti nejvyšší kvalitou. Klade velký důraz na výběr jednotlivých kusů dobytka a maximálně dbá o citlivé a humánní zacházení se zvířaty.

Použití

Líčka jsou jedním z nejnamáhanějších svalů v těle skotu a než změknou, je nutné jim dopřít dostatek času při přípravě. Při pomalém dušení změknou a vytvoří si vlastní štávu. Navíc mají krátká svalová vlákna a na talíři se doslova rozpadají.

Vyzkoušejte recept na dušená hovězí líčka. Na oleji zprudka opečeme osolená a opepřená líčka. Líčka vyjmeme a půl kila kořenové zeleniny orestujeme společně s cibulkou. Po orestování přidáme několik lžic rajčatového protlaku, nového koření, bobkové listu, tymiánu a orestujeme. Přidáme červené víno, které necháme vyvařit. Po vyvaření přidáme půl litru demi glace a necháme přijít k varu. Do takto připravené omáčky vložíme líčka a podusíme okolí tří hodin. Křehká líčka vyndáme a zbylou omáčku scedíme. Ideálně se hodí 

O výrobci

Ecoprodukt s.r.o. je společnost rodinného typu opírající se o zázemí vlastní biofarmy. Snaží se svým zákazníkům zprostředkovat kvalitní potraviny, a to jak z vlastní produkce - z farmy Jelcovy Lhotky, tak z dalších ekofarem v regionu.

Společnost se specializuje na prodej vyzrálého hovězího, jehněčího masa a dalších produktů v bio kvalitě. Celý proces výroby masa od nákupu živého skotu po konečný prodej zákazníkům je zcela v jejich rukou, a proto mohou svým zákazníkům garantovat nejvyšší kvalitu zboží.

Kladou velký důraz na výběr jednotlivých kusů skotu a maximálně dbají o citlivé a humánní zacházení se zvířaty, jak během přepravy, tak během porážky. Zvířata se před porážkou nechávají uklidnit, takže hladina stresových hormonů v mase není zvýšená jako u konvenčního hovězího a maso je proto měkčí a zdravější.

Původ masa

Maso v bio kvalitě pochází výhradně z ekologických chovů speciálních masných plemen. Zvířata jsou krmena rostlinnou stravou a s pesticidy a umělými hnojivy se nikdy nesetkají. Nesnaží se vylepšit chuť, vůni, vzhled či trvanlivost chemickými náhražkami a cizorodými látkami zatěžujícími lidský organismus. Do rukou spotřebitelů se dostávají kvalitní potraviny, které běžné maso předčí nejen kvalitou, ale i chutí a vzhledem.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

ecoproduct s.r.o.
Jelcovy Lhotky 5
39301, Pelhřimov
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 7 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.