Windsor Prase divoké maso na guláš

cca 0,52 kg
Od českého farmářePrémiová kvalita

cca

 171,09 Kč 329,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Maso na guláš z prasete divokého značky Windsor obsahuje kostky kančí plece, kližky a krku.

Už dávno neplatí, že zvěřina má silné „aroma“, musí se bezpodmínečně nakládat do láku nebo komplikovaně připravovat dlouhé hodiny v kuchyni. Budete překvapeni, jak rozmanitá surovina se nabízí. Baleno technologií skin.

Zvěřina od Windsor je potravina, která splňuje všechny požadavky na moderní stravování

  • ekologická („vyprodukovaná“ v přírodě, bez ovlivňování člověkem, bez použití energií)
  • dietní (větší zastoupení bílkovin, minerálních látek a málo tuku)
  • etická (zvířata se celý život pohybují volně v přírodě, nejsou stresována přepravou)
  • lokální (zvěřina pochází z lokálních zdrojů, není přepravována na dlouhé vzdálenosti)

Suroviny pochází z okolí Znojma v česko-rakouském pohraničí.

Použití

Zvěřina je prostě skvělá a je velká škoda, že bývá dost často opomíjená. Šéfkuchař Honza (blog Oh my chef) ve spolupráci se společností Windsor připravil recept na lehké a moderní jídlo- kančí ragú s houbami a kmínovou rýží.

Na 4 porce budeme potřebovat: 
1 kg kančích kostek (Windsor)
4 červené cibule
2 petržele
2 mrkve
2 stroužky česneku
2 dcl portského vína
2 bobkové listy
8 kuliček nového koření a černého pepře
2 litry kuřecího vývaru
600 g čerstvých hub (růžovky, hřiby, žampiony, hlíva..)
50 g máslo
sůl, pepř, trošku chilli papričky
1 balení špeclí
1 lžíci kmínu
sůl

Nejdříve opečeme na oleji houby. Osolíme a dáme stranou. Kančí maso osolíme a lehce pokapeme olejem, vložíme do trouby na 180 stupňů a pečeme asi 30 minut. Potom si připravíme základ. Nejdříve opečeme nahrubo nakrájenou cibuli na trošce oleje, dokud neztmavne. Přidáme nahrubo nastrouhanou zeleninu a znovu zarestujeme dohněda. Přidáme koření (ideálně zabalené v trošce látky anebo v sítku na čaj). Přilijeme víno a necháme odpařit alkohol.

Přidáme opečené kostky kostky a zalijeme vývarem. Vaříme doměkka. Nakonec přisypeme houby. Přidáme nastrouhaný česnek a dochutíme solí, pepřem a chilli. V hrnci nasucho opečeme kmín než se rozvoní, přidáme rýži a zalijeme vodou na článek prstu. Vaříme doměkka. Podáváme s bylinkami. Dobrou chuť!

O výrobci

Majitel je vášnivý kuchař a jeho žena miluje přírodu. Spojení těchto vášní vyústilo v založení malé firmy na jihu Moravy. Od začátku bylo jejich cílem zpřístupnit zvěřinu širší veřejnosti, protože ne všichni mají zrovna kamaráda myslivce, a přesto by rádi ochutnali úžasný jelení steak nebo maso na tradiční srnčí guláš. Díky firmě Windsor mají zákazníci možnost zakoupit u nás na Rohlíku kvalitní zvěřinu a ochutnat tyto prémiové produkty, které firma nabízí.  Představují vám produkty, které pochází výhradně z volné přírody a jsou dostupné podstatnou část roku. Maso před zpracováním zraje v chladírně 10–14 dní. To zaručuje nejen jeho křehkost, ale i vyvážené a jemné aroma.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 0–4 °C. Po rozbalení ihned spotřebujte.

Distibutor

Mkwindsor s.r.o
Varhulíkové 1582/24
170 00 Praha
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 2 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.