Wadakyu

Wadakyu Katsuobushi Bonito vločky z tuňáka

40 g
 179,90 Kč 4 497,50 Kč/kg
Země původu: Španělsko,

Základ pro pořádný vývar

Sušené a uzené vločky z tuňáka pruhovaného jsou základem rybího vývaru Dashi, který je v japonské kuchyni nepostradatelný. Vločky se ale hodí i jako topping, na sushi a jiné pokrmy.

Katsuobushi Bonito Flakes jsou sušené a uzené vločky z tuňáka pruhovaného, loveného ve středovýchodním Atlantiku.

Z vloček se vyrábí rybí vývar Dashi, který je nepostradatelný v japonské kuchyni.

Použití

Vločky se hodí jako topping, na sushi a jiné pokrmy, jakými jsou například masové koule z chobotnice zvané Takoyaki.

Pro přípravu Katsuobushi dashi vývaru vložte do jednoho litru vroucí vody 40 g Katsuobushi a vařte další 1 minutu. Vypněte oheň a počkejte 2–3 minuty. Slijte přes sítko a Katsuobushi si uchovejte v lednici pro výrobu dalšího vývaru nebo jiné využití. Již jednou použité Katsuobushi spotřebujte do 24 hodin.

O výrobci

Wadakyu je japonský dashi specialista, který zahájil činnost v roce 1925 v Tokiu. Hlavní činností je výroba a distribuce vysoce kvalitních Katsuobushi, což jsou uzené sušené Bonito vločky z ryb, a sušené mořské řasy Kombu. Klíčovou přísadou japonské kuchyně je právě Katsuobushi, které se také používá ve špičkových restauracích v Japonsku i mezinárodní kuchyni.
Wadakyu Europe S.L. je dceřinou společností japonského Wadakyu a první továrnou na Katsuobushi v Evropě. Byla založena v roce 2015 ve Španělsku a vyrábí čerstvé a kvalitní Katsuobushi pro evropský trh. Díky krátkému dodavatelskému řetězci a legendární kontrole kvality je zaručena stejná kvalita jako v japonském Tokiu.

Skladování

Uchovávejte na chladném, suchém a tmavém místě. Po otevření nechte sáček co nejlépe uzavřený a skladujte v lednici. Spotřebujte do 7 dnů.

Zabaleno v ochranné atmosféře.

Výrobce

Wadakyu Europe S.L.Pol. Ind. As
Gandaras 47. 1-1-B
O Porriño (36418) Pontevedra
Španělsko