• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz

Tierra Verde Bika jedlá soda

1,1 kg
Ve vratném obalu
79,90 Kč 72,64 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Jedlá soda je univerzální ekologický čistič a pohlcovač pachů.

Její krystalická struktura funguje jako jemné abrazivo (bez nebezpečí poškrábání povrchů), mírná zásaditost napomáhá rozpouštět mastné nečistoty. Soda bicarbona se teplem rozkládá na prací sodu, vodu a oxid uhličitý, takže je maximálně ohleduplná k přírodě.

Cena nezahrnuje vratnou zálohu ve výši 20 Kč.

Zakoupením tohoto produktu navíc přispějete ke snížení ekologické zátěže. Produkt je dodáván v zálohovaném vratném obalu, který můžete s dalším nákupem vrátit kurýrovi.

Bika má v domácnosti mnohostranné využití:

 • Kuchyně: Odstranění pachů z myčky, mikrovlnky, lednice, plastových kontejnerů na potraviny a krájecích prkének. Čistění trouby, připáleného nádobí, termosek a kávovarů. Odstranění pachů a usazenin z odpadů.
 • Praní: Prevence zatuchlé pračky. BIKA přidaná do prací lázně podporuje rozpouštění nečistot a odstraňuje pachy.
 • Úklid: Čistění vany, sprchy, dřezu a keramických povrchů. Odstranění pachů z koberců a čalouněného nábytku.
 • Dětský pokoj: Čistění a dezodorizace hraček a dětských pomůcek.
 • Zvířata: Odstranění pachů z psích a kočičích pelíšků a kočičích toalet. Čistění a dezodorizace zvířecích hraček.
 • Auto: Odstranění pachů z koberců, popelníků a potahů sedadel. Likvidace olejových skvrn.
 • Okolí domu: Čistění grilů, plastového zahradního nábytku, starých štětců a dětských bazénů.
 • Různé: Mytí silně znečistěných rukou. Hašení malých domácích požárů. Dezodorizace rybářské a sportovní výzbroje a výstroje.

Bez jednorázového obalu

Rohlik.cz dbá na ekologickou udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Za nákup ve vratném obalu zaplatíte navíc zálohu 20 Kč, kterou Vám po vrácení prázdné nádoby kurýrovi přičteme zpět na Váš zákaznický účet. Díky Vám budeme moct obal znovu použít a společně tak přispějeme ke snížení velké ekologické zátěže, kterou způsobují obaly na jedno použití.

Obaly vracejte kurýrovi vymyté a s víčkem. Usnadní nám to jejich přepravu i opětovné naplnění. Děkujeme.

Použití

 • Praní –Přidejte půl hrnku sody do prací lázně (velmi vhodné pro praní textilních plen, pohlcuje zápach). Namáčení špinavého prádla včetně textilních plen. Prevence zatuchlé pračky.
 • Úklid – Čistění popelníků a odstranění pachů. Odstranění pachů z koberce a čalouněného nábytku. Čistění vany, sprchy, dřezů a keramických povrchů.
 • Zvířata – Odstranění pachů z psích a kočičích pelíšků a kočičích toalet. Čistění a dezodorizace zvířecích hraček. „Suchý šampon“ pro psy pro odstranění nepříjemného pachu.
 • Dětský pokoj – Čistění a dezodorizace hraček a dětských pomůcek.
 • Kuchyně – Odstranění pachů z myčky na nádobí, mikrovlnné trouby a lednice. Odstranění pachů a usazenin z odpadů. Čistění a dezodorizace plastových kontejnerů na potraviny i krájecího prkénka. Čistění trouby. Čistění ovoce a zeleniny. Čistění kávových a čajových konvic a hrnků, termosek a kávovaru (nezanechává nežádoucí zápach). Čistění připáleného nádobí.
 • Auto a garáž – Čistění kontaktů automobilových akumulátorů. Odstranění pachů z popelníku v autě. Čistění auta. Odstranění pachů z potahů sedadel a koberců. Olejové skvrny v garáži
 • Okolo domu – Odstranění pachů z popelnice. Čistění zahradního grilu, plastového zahradního nábytku, starých štětců na barvy, dětských bazénů.
 • Různé – Mytí silně znečistěných rukou. Osvěžovač vzduchu. Hašení malých domácích požárů. Dezodorizace rybářské a sportovní výzbroje a výstroje.

Certifikát Eco Garantie

Eco Garantie je prestižní mezinárodní certifikát, který zaručuje, že produkty splňují přísné ekologické požadavky.

Standardy, podle kterých je značka udělována, byly vyvinuty na základě respektu ke křehké rovnováze mezi rostlinami a živočichy. Hlavní závazek tvoří trvalá udržitelnost a péče o spotřebitele. Je dbáno na čistě přírodní složení a u látek nepřírodních dochází k přísné regulaci. 

Produkty označené logem Eco Garantie nesmí obsahovat ropu a látky z ropy vyrobené (parafín, petrolej, atd.), syntetická barviva a parfemacigeneticky modifikované složky a přísně je regulováno také použití stabilizátorů, emulgátorů a konzervantů nepřírodního původu. Zakázáno je také testování na zvířatech.

O výrobci

Výrobcem ekologické drogerie je česko-slovenská společnost Tierra Verde, která prací a čisticí prostředky vyvíjí tak, aby měly co nejmenší negativní dopad na životní prostředí a zároveň co nejlepší vliv na člověka, společnost a planetu. Výsledkem je 200 produktů téměř 100% rozložitelných v přírodě, jejichž prostřednictvím vám pomáhají žít ohleduplněji, šetrněji a udržitelněji. Stabilitu a účinnost aktivních složek tekutých výrobků podporuje používání revitalizované vody.

Skladování

Skladujte na suchém místě a mimo dosah dětí.

Výrobce

Tierra Verde s.r.o.
Vintrovna 453/3F
664 41 Popůvky
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 356 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 120 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.