

Maniok 1ks
ca. 0.71 kgca.
Delivery within 60 minutes
AI Summary
Discover Maniok from Costa Rica, an exotic vegetable with a pleasantly sweet taste, similar to sweet potatoes. It's rich in starch and protein, making it a nutritious and versatile addition to your meals. You can boil, fry, or bake Maniok just like potatoes. It's also great for making flatbreads or as flour to thicken sauces. This pack contains 1 piece.
Is this result useful?
Country:
Costa Rica,Ochutnejte maniok, který vás překvapí svou nasládlou chutí.
Maniok svou chutí připomíná sladké brambory. Vyznačuje se velmi atraktivním látkovým složením, nejen díky přítomnosti škrobu, ale i díky množství bílkovin.

Použití
Podobně jako brambory se i maniok může uvařit, osmažit nebo opéct. Například v Indonésii se maniok připravuje buď jako zeleninová příloha, strouhaný k výrobě placek nebo sušený a mletý jako mouka. Mouka se klasicky používá jako příměs do pečiva nebo k zahuštění omáček a polévek.
Ze strouhaného manioku se vyrábí placky, které se konzumují na slano se sýrem a šunkou nebo na sladko s marmeládou, podobně jako lívance. Po alkoholovém kvašení se z manioku destiluje pálenka a vyrábí pivo.
Tip! Připravte si s námi výbornou přílohu k masu, hranolky z manioku.
Oloupejte hlízu a vložte ji cca na 20 minut do vroucí vody, aby změkla. Poté maniok nakrájejte na hranolky. Smažte cca deset minut (podle velikosti) na pánvi dozlatova.
Hodí se k jakémukoliv typu masa.
Přejeme dobrou chuť!

Skladování
Maniok skladujte v chladu.
Composition
| Maniok |