Sunar

Sunar Complex 2

0.6 kg
CZK 279.90  CZK 349.90*
CZK 466.50 /kg
Favorable price

Delivery within 60 minutes

50+ customers buy regularly

Country: Sweden,
Did you know?
Local production and undeniable freshness

Every day, we source locally for the freshest groceries you can trust.

Sunar Complex 2 je pokračovací kojenecké mléko z plnotučného mléka, bez palmového oleje. Vyvinuto podle vzoru mateřského mléka. Je určeno pro děti od ukončeného 6. měsíce a obsahuje unikátní kombinaci látek přirozeně se vyskytujících v mateřském mléce.

Sunar Complex 2 byl vyvinut po vzoru mateřského mléka a obsahuje unikátní kombinaci živin, které se v mateřském mléce přirozeně vyskytují. Plnotučné mléko, ze kterého je Sunar Complex 2 vyroben,  dodává mléku příjemnou chuť a proto je dětmi velmi dobře přijímáno a mají spokojené bříško.

 • z plnotučného kravského mléka
 • bez palmového oleje
 • prebiotická vláknina GOS 
 • podpora imunity díky vitaminům* A, C a D
 • podpora správného vývoje díky obsahu železa*, které přispívá k rozvoji poznávacích funkcí a správnému vývoji imunitního systému
 • vápník* a vitamin D* jsou potřebné pro normální růst a vývin kostí
 • omega 3 masné kyseliny (kyselina alfa-linolenová) přispívá k rozvoji mozku a nervové soustavy

* Vitaminy a železo jsou přidávány do veškeré pokračovací kojenecké výživy v souladu s požadavky legislativy

Kojenecká mléka Sunar se vyrábí udržitelným a ekologickým způsobem z čerstvého kravského mléka a smetany v oblasti 2 UNESCO biosfér ve Švédsku. Při výrobě jsou aplikovány pokročilé technologie výroby a samozřejmostí je přísná kontrola kvality.

Sunar s láskou pečuje o dětská bříška více než 80 let. Tato receptura byla vyvinuta experty z Hero Institute for Infant Nutrition, kteří spolupracují s předními zahraničními vědeckými odborníky na výživu, nemocnicemi a univerzitami.

Použití

 1. Pečlivé si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte do vařící vody na 10 minut.
 2. V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout např. ve vodní lázni na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (dávkování viz tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
 3. Naplňte odměrku vrchovatě práškem, přebytek zarovnejte ostřím čistého nože a vsypte do lahve požadovaný počet odměrek (viz dávkovací tabulka). Dobře zavřete a důkladně protřepejte, až se prášek rozpustí. Používejte vždy pouze přiloženou odměrku.
 4. Před podáváním dítěti si zkontrolujte na vnitřní straně zápěstí, že teplota mléka není vyšší než 37-40 °C. Připravenou porci ihned podávejte.

O výrobci

Hero Group je mezinárodní rodinná firma s mnohaletými zkušenostmi se zpracováním ovoce, vývojem a výrobou dětské výživy. V Čechách a na Slovensku působí firma od roku 2004. Mezi Hero značky působící v ČR patří kojenecká mléka a příkrmy pro kojence Sunar, cereální tyčinky CORNY a lahodné džemy Schwartau.

Skladování

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Vždy připravujte a podávejte pouze čerstvě namíchanou porci. Připravenou porci spotřebujte do 2 hodin. Nespotřebovanou porci dále neuchovávejte a znova nepodávejte. Po přípravě každé dávky otevřené balení vždy dobře uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.

Upozornění

Sunar Complex 2 je pokračovací mléčná kojenecká výživa v prášku. Je určen pro výživu kojenců od narození v období odstavování nebo pokud nemohou být kojeni. Kojení je pro novorozence a kojence nejlepší způsob výživy. Dříve, než se rozhodnete používat náhradní mléčnou výživu, poraďte se s dětským lékařem. Sunar Complex jako náhradu za kojení používejte pouze na radu nezávislých osob kvalifikovaných v lékařství, výživě nebo farmacii, nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě.

Výrobce

HERO CZECH s.r.o.
Radlická 751/113E
158 00  Praha 5
Česká republika

Composition

Plnotučné mléko
Odtučněné mléko
Laktóza
Z mléka
Maltodextrin
Slunečnicový olej
Koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka)
Galaktooligosacharidy
Řepkový olej
Kokosový olej
E332 - Citronany draselné
Rybí olej
E341 - Fosforečnany vápenaté
E511 - Chlorid hořečnatý
Cholin chlorid
Emulgátor
E322 - Lecitiny
Sójový lecitin
E331 - Citronany sodné
E301 - Askorban sodný
Chlorid sodný
Olej z Mortierella alpina
E170 - Uhličitany vápenaté
Taurin
Síran železnatý
L-askorbyl-6-palmitát
Inositol
L-karnitin
Síran zinečnatý
D-α-tokoferol
Nikotinamid
D-pantothenát vápenatý
Síran měďnatý
Retinyl palmitát
E101 - Riboflavin
Thiamin-hydrochlorid
Pyridoxin-hydrochlorid
Jodid draselný
Síran manganatý
Kyselina listová
Fytomenadion
Seleničitan sodný
D-biotin
Cholekalciferol
Kyanokobalamin
Show all

Nutritional values per 100 ml

Energy value291 kJ/69 kCal
Fats3.4 g
including saturated fatty acids1.2 g
Carbohydrates8.1 g
including sugars5.6 g
Protein1.4 g
Salt0.06 g
Fibre0.2 g

Allergens

Fish
Soybeans
Milk
Database of additives is provided by the Fair Food independent organization.
Always check the allergens content on the product packaging before consumption.