Skip navigation
COLDREX HOT DRINK LEMON 750MG/10MG/60MG Powder for oral solution in a sachet 14 II

COLDREX HOT DRINK LEMON 750MG/10MG/60MG Powder for oral solution in a sachet 14 II

1 pcCZK 329.90 /pc
Product from
BENU pharmacy
32990CZK

Coldrex Hot Drink Lemon is your go-to for quick relief from cold and flu symptoms! Designed for adults and adolescents aged 15 and over, it tackles fever, aches, blocked nose, and sinusitis. This powder contains Paracetamol, Phenylephrine, and Vitamin C. Remember to use it only if you have a blocked nose or sinusitis. Each pack contains 14 convenient sachets for easy preparation.

Description

Coldrex horký nápoj citron je určen pro dospělé a dospívající od 15 let s tělesnou hmotností nad 50 kg ke krátkodobé úlevě od příznaků nachlazení a chřipky včetně horečky a zimnice, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti kloubů a svalů, ucpaného nosu, zánětu vedlejších nosních dutin a s ním spojené bolesti a akutní rýmy. Přípravek užívejte pouze tehdy, když příznaky chřipky nebo nachlazení doprovází ucpaný nos nebo zánět vedlejších nosních dutin. Netrpíte-li ucpaným nosem ani zánětem vedlejších nosních dutin, měl(a) byste užívat jednosložkový přípravek obsahující pouze paracetamol. Tento léčivý přípravek obsahuje následující léčivé látky: Paracetamol, který je lékem proti bolesti (analgetikum), a také pomáhá snižovat teplotu při horečce (antipyretikum). Fenylefrin-hydrochlorid, který snižuje překrvení nosní sliznice (dekongestant), používá se ke snížení otoku nosní sliznice a tím usnadňuje dýchání. Kyselinu askorbovou (vitamin C), která je běžnou složku přípravků na nachlazení a chřipku. Pomáhá nahradit vitamín C, k jehož úbytku může dojít v počátečních stádiích nachlazení a chřipky. Balení obsahuje 14 sáčků.

Composition & Allergens

Composition

Léčivými látkami v jednom sáčku jsou: Paracetamol - 750 mg, Fenylefrin-hydrochlorid - 10 mg a Kyselina askorbová - 60 mg. Pomocnými látkami jsou: Sacharóza, Kyselina citronová, Sodná sůl sacharinu, Dihydrát natrium-citrátu, Chinolinová žluť (E104), Citronové aroma v prášku. Jeden sáček obsahuje 135 mg sodíku a 2900 mg sacharózy.

Dávkování: Dospělí a dospívající od 15 let s tělesnou hmotností nad 50 kg: 1 sáček každých 4-6 hodin, podle potřeby. Jednotlivé dávky užívejte nejdříve po 4 hodinách. Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček. Neužívejte více než 4 sáčky během 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování. Způsob podání: Tento léčivý přípravek je určen k perorálnímu podání (podání ústy) ve formě teplého nápoje. Vysypte obsah sáčku do sklenice a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem, a vypít. Pokud bolest nebo horečka přetrvává déle než 3 dny nebo se zhorší, nebo pokud se objeví jiné příznaky, je třeba léčbu přerušit a pacient se má poradit s lékařem.

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. Nepodávejte tento přípravek dětem a dospívajícím do 15 let a dospívajícím ve věku 15-18 let s tělesnou hmotností nižší než 50 kg. Přípravek se nemá užívat během těhotenství. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře. Neužívejte současně jiné přípravky s obsahem paracetamolu. Během léčby se nesmí konzumovat alkohol.

Účinná látka: Paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, kyselina askorbová

Výrobce: OMEGA PHARMA

EAN: 8594060894959

SUKL kód: 260478

Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek