Skip navigation
PANADOL JUNIOR 250MG čípek 10

PANADOL JUNIOR 250MG čípek 10

1 pcCZK 139.90 /pc
Product from
BENU lékárna
13990CZK

Panadol Junior suppositories, containing paracetamol, are a great help for your children when they're suffering from fever or pain. They effectively reduce fever associated with flu, colds, and childhood illnesses like chickenpox. They also help relieve pain from teething, toothaches, sore throats, or headaches. Designed for children weighing over 15 kg, this pack contains 10 suppositories, making it a convenient choice for parents.

Description

Léčivý přípravek Panadol Junior obsahuje paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum). Je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. plané neštovice, černý kašel, spalničky a příušnice) a očkování. Přípravek Panadol Junior je též vhodný k tlumení bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy. Přípravek je určen pro děti s tělesnou hmotností nad 15 kg. Balení obsahuje 10 čípků.

Composition & Allergens

Composition

Léčivou látkou je paracetamol 250 mg v jednom čípku, pomocnou látkou je ztužený tuk.

Dávkování: Pokud lékař neurčí jinak, podává se: Dětem s tělesnou hmotností 15 – 30 kg 1 čípek až 4 krát denně v časových odstupech 6 hodin. Dětem s tělesnou hmotností nad 30 kg se podávají 1-2 čípky až 4 krát denně v časových odstupech 6 hodin. Minimální interval mezi dvěma dávkami jsou 4 hodiny. Nepodávají se více než 4 dávky během 24 hodin. Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1 – 2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku. Pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. Obsahuje paracetamol. Nepodávejte dítěti přípravek Panadol Junior spolu s dalšími přípravky obsahujícími paracetamol, používanými k léčbě bolesti nebo horečky. Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nemá podávat dětem s tělesnou hmotností do 15 kg. Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek déle než 3 dny.

Účinná látka: paracetamol

Výrobce: Haleon

EAN: 5054563202635

SUKL kód: 208841

Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek