Free delivery, delivery guarantee within 5 hours of ordering, exclusive products for members only and many other benefits.Free delivery, delivery guarantee within 5 hours of ordering
Purchase 4x a month without a minimum order amount
15 % discount on WITHOUT COMPROMISE products
Exclusive products for members only

E166 - Santalové dřevo

Description

Barviva oranžovo-červená až fialová získávaná ze santalového dřeva. Stromy ze santalového dřeva rostou téměř výhradně v Indii, Indonésii. Zde se nachází 90% světových zásob. Různé podobné druhy, např červený santalový strom nalezneme v Austrálii či Venezuele. Olej, který se získává z těchto stromů, má uklidňující a antibakteriální účinky. Pro jeho aroma se používá v parfémovém průmyslu.

Usage

Olej ze santalového dřeva se přidává, díky svým blahodárným účinkům, do tělových krémů či šamponů. Těmto výrobkům, stejně tak jako parfémům, dodává specifickou vůni. Používá se v cukrovinkách, zmrzlinách, žvýkačkách a v dalších potravinách. Také se používá jako pomůcka při meditaci při různých náboženských obřadech.

Production

Vyrábí se parní destilací sušených kořenů nebo dřeva stromu.

Side effects

Nejsou známy žádné negativní účinky tohoto barviva. Olej ze santalového dřeva však využívají aromaterapeutové při léčení bronchitidy, suché či citlivé pokožky, laryngitidy, stresu, atd.

Sources

  • Víme, co jíme ?, Dr. Tereza Vrboválink ]
  • A consumer's dictionary of food additiveslink ]
  • Sandalwood Informationlink ]
Fer potravina
Database of additives is provided by the Fair Food independent organization.
Additives