Free delivery, delivery guarantee within 5 hours of ordering, exclusive products for members only and many other benefits.Free delivery, delivery guarantee within 5 hours of ordering
Purchase 4x a month without a minimum order amount
15 % discount on WITHOUT COMPROMISE products
Exclusive products for members only

E577 - Glukonan draselný

Description

Jedná se o draselnou sůl kyseliny glukonové, používá se převážně jako antioxidant. Jedná se o příjemně vonící hmotu, která má zrnitý až jemný krystalický charakter. Barva je bílá až světle hnědá. Nejsou známy žádné její nežádoucí vlastnosti.

Usage

Používá se jako antioxidant – zabraňuje reakci přítomných kovů (železa nebo mědi) s dalšími látkami – předcházejí změně barvy, textury, sraženiny a žluknutí. Najdeme jej v prášcích na přípravu pudingů, v pudingu nebo v sypkých směsích na přípravu nápojů. Ve své přirozené podobě se vyskytuje ve víně nebo medu. Může být použit pro vegetariány, vegany i pro všechna náboženství.

Production

Vyrábí se z kyseliny glukonové její neutralizací draselnou zásadou.

Side effects

Pro tuto látku byla stanovena hodnota ADI (Acceptable Daily Intake = přijatelná denní dávka) na hodnotu až 50mg/kg tělesné váhy. U látky nejsou známé žádné vedlejší ani nepříznivé účinky na lidské zdraví. Je neškodnou a bezpečnou látkou, pokud by došlo k příjmu více než 200 gramů kyseliny glukonové, účinkovala by pravděpodobně jako projímadlo.

Sources

  • Food-Info.net : E-numbers : E577 : Potassium gluconatelink ]
  • A consumer's dictionary of food additiveslink ]
  • Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimmlink ]
  • Víme, co jíme ?, Dr. Tereza Vrboválink ]
  • Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurraylink ]
  • Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 3/1999link ]
Fer potravina
Database of additives is provided by the Fair Food independent organization.
Additives