Skip navigation

ASPIRIN C 400MG / 240MG effervescent tablet 20

1 pcCZK 319.90 /pc
Product from
BENU pharmacy
31990CZK

Aspirin C effervescent tablets are your reliable helper for mild to moderate pain, including headaches, toothaches, muscle aches, joint pain, or menstrual discomfort. They also effectively relieve fever and symptoms of colds or flu. This pack contains 20 tablets for quick relief.

Description

Přípravek mohou užívat dospělí při mírných až středně silných bolestech (např. bolestech hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo při menstruačních bolestech) a při horečce. Při nachlazení nebo chřipce k úlevě od bolesti a horečky.

Composition & Allergens

Composition

Léčivými látkami jsou acidum acetylsalicylicum a acidum ascorbicum. Pomocnými látkami jsou dihydrogen-citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, kyselina citronová.

Dávkování: Dospělí a dospívající od 16 let: Jednotlivá dávka 1 až 2 šumivé tablety (400 až 800 mg) může být opakována v intervalech 4-8 hodin. Obvyklá denní dávka je 6 šumivých tablet, maximální denní dávka, která nesmí být překročena, je 10 šumivých tablet (4 g kyseliny acetylsalicylové).

Kontraindikace: Přípravek nesmí užívat ženy v poslední třetině těhotenství. Přípravek nesmí užívat děti a dospívající ve věku do 16 let při současně probíhajícím horečnatém onemocnění.

Výrobce: Bayer

EAN: 8590322000441

SUKL kód: 46214

Farmakoterapeutická skupina: Kyselina acetylsalicylová, kombinace kromě psycholeptik

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek