Skip navigation
-10 %

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G cream 100G

1 pcCZK 359.90 /pc
Product from
BENU pharmacy
35990CZK
399.90 CZK
-10 % until 31/5

Ibalgin Duo Effect cream, containing ibuprofen and heparinoid S, is an effective aid for pain relief. Ibuprofen alleviates pain, inflammation, and swelling, while heparinoid speeds up bruise absorption and reduces swelling. It's ideal for post-injury conditions, sprained joints, back pain, and even vein inflammation. Suitable for adults and adolescents from 12 years. This is a 100g pack.

Description

Ibalgin Duo Effect obsahuje léčivé látky ibuprofen a heparinoid S. Ibuprofen patří do skupiny léčiv známých jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Při místním podání potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok v postižené oblasti. Je vhodný k léčbě místních projevů nerevmatických i revmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. Heparinoid snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění při úrazu. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, taktéž snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě. Při místním podání zmírňuje bolest i zánět. Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu. Ibalgin Duo Effect je určen: k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou: otoky a krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu, poranění měkkých částí kloubů, k úlevě od bolesti zad. Na doporučení lékaře se používá: k místní léčbě zánětů povrchových žil a zánětů v okolí žil, ke změkčení ztuhlé kůže při žilní nedostatečnosti, k místní léčbě některých zánětlivých revmatických onemocnění jako je postižení kloubních pouzder, šlach, svalových úponů (např. tenisový loket), k místní léčbě bolestivých stavů při degenerativních kloubních onemocněních (zejména gonartróza). Ibalgin Duo Effect je určen k léčbě dospělých a dospívajících od 12 let.

Composition & Allergens

Composition

Jeden gram krému obsahuje ibuprofenum 50 mg a heparinoidum S 2 mg. Pomocné látky: Střední nasycené triacylglyceroly, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, hyetelosa, kyselina stearová, cetylstearylalkohol,, methylparaben, propylparaben, propylenglykol, čištěná voda.

Dávkování: Dospělí a dospívající od 12 let: Na postižené místo a jeho okolí se 2-3krát denně nanáší v časových odstupech 4?5 hodin asi 1 mm silná vrstva krému, která se lehce vetře do kůže. Průměrný obsah léčivých látek v 1 cm krému je 15,8 g ibuprofenu a 0,6 g heparinoidu (100 m.j./mg). U žilních onemocnění je možné přiložit kompresní obvaz. Při rozsáhlých a bolestivých krevních výronech se může zpočátku místo ošetřené krémem překrýt neprodyšným obvazem, nejlépe přes noc. Při zánětlivých revmatických onemocněních se o vhodnosti použití a délce léčby přípravkem Ibalgin Duo Effect poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin Duo Effect se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 2?3 týdnů. Při žilních onemocněních se o délce léčby přípravkem Ibalgin Duo Effect poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin Duo Effect se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 1-2 týdnů. Při silných bolestech je vhodné léčbu doplnit celkovým podáním tablet s obsahem ibuprofenu.

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. Ibalgin Duo Effect nelze nanášet na kůži současně s některými léky pro místní používání, např. s léky s obsahem tetracyklinu, hydrokortizonu a kyseliny salicylové. Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na ibuprofen, heparinoid nebo na kteroukoli pomocnou látku. Pokud jste těhotná prvních 6 měsíců, poraďte se před užitím přípravku s lékařem a bez jeho doporučení jej nepoužívejte. V posledních třech měsících těhotenství se nesmí přípravek používat, protože by mohlo dojít ke krvácení. V době kojení lze přípravek po poradě s lékařem použít krátkodobě a na malé plochy. Při použití by se neměl nanášet na oblast prsou.

Výrobce: Sanofi

EAN: 3664798038842

SUKL kód: 254038

Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek