• Vážení zákazníci, moc se omlouváme! Vzhledem k vydatnému sněžení a tím zhoršené dopravní situaci nemáme dostupná časová okna jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více
Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Nakupování budoucnosti

Nakupování budoucnosti
Potraviny bez plastových obalů, nákup hlasem, donáška nákupu drony, nebo lednička, která nakoupí za vás?
Daleká budoucnost supermarketů? Ne tak úplně. Na Rohlíku už z toho část máme.
Víte, co? Nahlédněte s námi do nakupování budoucnosti a zjistěte, co vás (možná) jednou čeká.

Šetříme životní prostředí

Doba plastová a automobilová, tak se do dějin zapíše začátek 21. století. Zvykli jsme si rychle na komfort aut a jednorázových obalů. Pokud se ale nad sebou nezamyslíme a nezačneme řešit tuto časovanou ekologickou bombu, udusíme se ve výfukových plynech a utopíme v plastech, a to doslova. Co všechno na Rohlíku děláme pro to, aby nám i celému ekosystému bylo na naší planetě dobře?
Méně plastových obalů

Plasty jsou všude, kam se podíváme. A jen tak nám z očí nezmizí. Rozkládají se totiž stovky let. Na Rohlíku děláme vše pro to, abychom současnou produkci plastového odpadu snížili na minimum, abychom měli oceány plné mořského života a ne plastu. Od srpna jsme proto přestali prodávat jednorázové plastové nádobí. Zařadili jsme místo něj papírové a dřevěné. Navíc jsme na webu zavedli filtr "Bez plastového obalu", díky kterému si jedním kliknutím můžete vyfiltrovat produkty balené v recyklovatelných obalech.

 

Také pro naše nové rohlíkovské šunky jsme zvolili částečně rozložitelné obaly. Podporujeme i jiné rozložitelné produkty, třeba eko plenky nebo eko pytle na odpadky. A co naše tašky? I ty jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Jsou vyráběné z tzv. FSC papíru, který nepochází z nelegální těžby z deštných pralesů. Trápí nás ale počet tašek, které dostáváte. Bohužel kvůli legislativě, která nás nutí některé druhy zboží oddělovat, zatím stále hledáme, jak tuto otázku vyřešit.

 

Snižujeme emise a šetříme palivo

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik aut vyjede na silnici kvůli nákupu? A jakou ekologickou stopu jedním nákupem za sebou zanecháte? Pokud nakoupíte na Rohlíku, snížíte ekologickou stopu jednoho nákupu až o 90 %. Jedním autem rozvezeme průměrně 10 nákupů v jedné lokalitě tak, aby byla trasa vždy nejkratší možná. Navíc 78 % našich aut jezdí na plyn. Chtěli byste, abychom měli v našem vozovém parku elektromobily a mohli jste si vybrat, jestli vám doveze nákup běžné auto, nebo elektromobil?