Nejoblíbenější diety

Nejoblíbenější diety

Nový rok, nové začátky, nová naděje a dávka předsevzetí. Všem, kteří se po vánočním hodování rozhodli začít svůj rok změnou stravování zasíláme kapku inspirace, kterým směrem se můžete vydat.
áme pro vás široký sortiment speciální stravy, kde nechybí vše potřebné pro různé diety. Nezapomeňte však, že ze všeho nejdůležitější je rovnováha a to, abyste byli spokojení s tím, co děláte a nikam se netlačili. Zásadní je být hodní sami na sebe a pak jde všechno lépe!

3 OBLÍBENÉ ZPŮSOBY STRAVOVÁNÍ

divider
 
  • Milujete maso, tučné sýry, oříšky a hořkou čokoládu? Zato rýže, brambory a další cukry by vám v životě ani tolik nechyběly? Pak vyzkoušejte ketogenní dietu. V posledních letech nabrala na velké popularitě, protože ač se jedná o dietu, rozhodně se nedá říct, že byste si museli odpírat. Keto dieta je totiž založená na vysokém příjmu tuků, středním příjmu bílkovin a minimálním příjmu sacharidů (cukrů).

CO JÍST PŘI KETO DIETĚ

Povolenými potravinami jsou červené a drůbeží maso, ryby a mořské plody, vejce, mléčné výroby, sýry a zelenina (např. květák, zelí, avokádo, brokolice, růžičková kapusta, cuketa, špenát, chřest, zelené fazole) a ořechy. Z nápojů pak voda, káva nebo čaj.

CO NEJÍST PŘI KETO DIETĚ

Zakázanými potravinami jsou cukr, bílá rýže, brambory, bílá mouka, pečivo (z bílé mouky a sladké), těstoviny,

některé ovoce (například banány, hroznové víno) a alkohol.

 

MASO, VEJCE A MLÉČNÉ

ZELENINA A OVOCE

VYZKOUŠEJTE KETO RECEPTY Z ROHLÍK CHEF

divider
 

Strava původních obyvatel v paleolitu se skládala zejména z ulovené zvěře a z toho, jaké plodiny si kde posbírali. A filosofie paleo diety se vyznačuje právě konzumací potravin, které patřily do této doby. Konkrétně tedy ovoce, zeleninumaso, ryby a mořské plody, houby, vejce nebo ořechy. Pokud se chcete vrátit ke kořenům a tím i k přirozeným potravinám bez chemie a zbytečných konzervantů (a jste s to oželet mléčné výrobky), je paleo dieta pro vás!

CO JÍST PŘI PALEO DIETĚ?

Povolenými potravinami jsou maso, ryby, vejce, veškerá zelenina a ovoce, ořechy, semena, koření, bylinky, zdravé tuky a oleje.
 

CO NEJÍST PŘI PALEO DIETĚ?

Omezit byste měli cukry, obilniny, luštěniny, mléčné výrobky, transmasné tuky, umělá sladidla a průmyslově zpracované výrobky.

divider
 

Maso je kámoš, ne žrádlo! Omezení nebo úplné vynechání živočišných potravin už dnes není takovou výjimkou a není na škodu si občas udělat živočišnou pauzu a dopřát tak trávení prospěšnou chvilku.
Bílkovin, na které je bohaté právě maso, existuje v rostlinné říši spousta – jen je objevit! Vybrat si u nás můžete ale i masové náhražky, nad jejichž chutí vám bude hlava stát – od řízku či burgeru jsou některé z nich téměř k nerozeznání!

VYZKOUŠEJTE VEGGIE RECEPTY

 

Když milujete hummus, potrpíte si na kvalitu. A česká značka I Love Hummus je tedy přesně pro vás. Své cizrnové dobroty vyrábí s ohledem na přírodu a udržitelnost, s maximálním nasazením a s pořádnou dávkou srdce. Tak ochutnejte!