Sbírka potravin

Zapojte se do Sbírky potravin na Rohlíku! Už pošesté se zapojujeme do akce, ve které můžete pomáhat lidem v nouzi. Abyste na to nebyli sami, Rohlík do potravinových bank daruje 20 % navíc z toho, co nám pomůžete vybrat vy, naši zákazníci! Čím více přispějete, tím více darujeme. Tak nás nešetřete!


Od 8. 11. do 22. 11. u nás můžete koupit charitativní balíčky a pomoci tak například rodičům samoživitelům, opuštěným seniorům, dětem v dětských domovech, rodinám v krizi nebo postiženým.

divider

JAK MŮŽETE POMOCI

Nejvíce pomůžete nákupem základních trvanlivých potravin, hygienických potřeb nebo kosmetikou a výživou pro miminka, kterých je v potravinových bankách stále nedostatek. Na Rohlíku si proto můžete vybrat z šesti balíčků, kterými nejen uděláte radost, ale především zajistíte to nejpotřebnější pro důstojný život.

 

1. VYBERTE SI BALÍČEK

 

Základní potravinová pomoc v hodnotě 150 a 500 Kč

 

Co darujete: Menší a větší balíček potravinové pomoci obsahuje trvanlivé potraviny pro přípravu jednoduchých a sytých jídel. Tedy špagety, omáčku na těstoviny, rýži, masové konzervy, paštiku, čočku, instantní polévky, mouku, cukr, sůl, rajčatový protlak a ovesné vločky. Balíček je univerzální pro všechny klienty odběratelských organizací.

 

 
 

Balíčky pro miminko v hodnotě 300 Kč

 

Co darujete: Balíček výživy pro miminko obsahuje základní výživu pro miminko – mléko pro batolata, dětské kukuřičné křupky a ovocné přesnídávky v kapsičce. Balíček je určen zejména pro miminka bez rodičů, rodiče samoživitele a rodiny s dětmi. Balíček plen a kosmetiky pro miminko obsahuje základní dětské hygienické potřeby. Darujete vlhčené ubrousky, plenky a dětský olej. Je určený hlavně pro miminka bez rodičů, rodiče samoživitele a rodiny s dětmi. Vaše pomoc poputuje do Klokánků, azylových domovů, charit a dobročinných organizací, které se starají o samoživitelky, sociálně slabé rodiny a opuštěná miminka.

 

XXL balíček základních potravin a drogerie v hodnotě 1000 Kč

 

Co darujete: Velký balík s trvanlivými potravinami a drogerií, který pokryje všechny základní potřeby. Darujete špagety, rýži, masové konzervy, paštiky, čočku, instantní polévky, křupky, mouku, cukr, sůl, omáčky na těstoviny, rajčatový protlak, ovesné vločky, mýdlo, šampon na vlasy, toaletní papíry, prostředek na mytí nádobí, prostředek na praní, zubní pastu a zubní kartáčky. Tento balíček poputuje do všech typů neziskových organizací.

 

 
 

Základní hygiena v hodnotě 300 Kč

 


Co darujete: Balíček základní hygiena obsahuje základní hygienické a toaletní potřeby. Darujete mýdlo, šampon na vlasy, zubní pastu, zubní kartáčky, toaletní papír, prostředek na mytí nádobí a prací prostředek. Tento balíček je určen zejména pro matky samoživitelky a rodiny v krizi, psychicky a tělesně postižené, opuštěné seniory a lidi bez domova.

 

2. PŘIDEJTE SI BALÍČEK DO SVÉHO NÁKUPU

Přidejte balíček do svého nákupu a objednejte si jako obvykle. S nákupem vám dorazí děkovný certifikát potvrzující předání daru potravinové bance.

 

Pokud byste rádi přispěli i bez nutnosti objednání nákupu, můžete jednoduše zakoupit balíček v podobě online voucheru

 

3. VÁŠ BALÍČEK PŘEDÁME POTRAVINOVÉ BANCE

Váš dar předáme lokální potravinové bance, která ho věnuje neziskovým organizacím. Radost uděláte například matkám samoživitelkám, opuštěným seniorům, dětem v dětských domovech, rodinám v krizi nebo postiženým.
divider

CHCETE POMOCT, ALE NECHCE SE VÁM DĚLAT NÁKUP NA ROHLÍKU?

 

V případě potřeby kontaktujte naši zákaznickou linku na telefonním čísle 800 730 740 nebo zašlete e-mail na adresu zakaznici@rohlik.cz. Zákaznická linka je tu pro vás každý den od 8:00 do 23:00.

POTŘEBUJETE VYSTAVIT POTVRZENÍ O DARU?

Není problém. Stačí napsat na e-mail info@potravinovabanka.cz. Do přílohy vložte kopii daňového dokladu vašeho nákupu balíčku, která obsahuje vaše jméno a adresu trvalého pobytu.

divider

KOMU MŮŽETE POMOCI

 

Na konci vaší pomoci jsou skutečné příběhy

 
 
divider

VĚDĚLI JSTE, ŽE...

 
 

SBÍRKA POTRAVIN

Sbírka potravin je jednou z největších charitativních akcí, kterou potravinovým bankám pomáhá zorganizovat přes 4 500 dobrovolníků. Darované potraviny a drogistické zboží z celé republiky putují do dětských a azylových domovů, Klokánků, domovů pro seniory, nocleháren, charit a dobročinných organizací. Od 8. 11. do 22. 11. 2022 můžete darovat potraviny a drogerii i online na Rohlik.cz.