Limeta 1 ks

1 ks
 9,90 Kč 9,90 Kč/ks
Země původu: Brazílie, Mexiko,

Limety jsou méně kyselejší než citróny, zároveň jsou více aromatické. Jedna limetka může obsahovat až dvojnásobně tolik šťávy než jeden citron.

Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na chuti a kvalitě dužiny to ale nemá vliv.

Použití

Limety jsou hojně používané do koktejlů a na salátové zálivky. Limetková šťáva zvýrazňuje chuť salátů. Jejich šťávou se dá marinovat maso, v tomto případě už není zapotřebí maso solit. V arabských zemích se nakládají limetky stejně jako ve střední Evropě okurky. Jejich kůra se používá stejně jako citronová na sorbety a moučníky.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Limety můžete využít např. v receptu na krevetový koktjl s jablky a limetou nebo nigiri z mořského vlka s plátkem limetky.

Skladování

Limetky skladujte na chladném, suchém místě nebo v chladničce. Nevystavujte je přímému slunečnímu záření, protože zbarvuje jejich slupku do žluta a zmírňuje charakteristickou kyselost.

Upozornění

Brazilské limety odr. Tahiti jsou světlejší barvy. Barva je světlezená až žlutá. Brazilské limety jsou naopak více šťavnaté.
Děkujeme za pochopení