Ananas Sweet gold malý 1ks (cca 1kg)

1 kg
Bez éček
49,90 Kč 49,90 Kč/kg
Země původu: Kostarika,

Popis produktu

Ananas je lahodné exotické ovoce. Tvoří jej až 90 % voda. Po jeho konzumaci tedy nemusíte mít černé svědomí. Hodí se do salátů, ale je i skvělým doplňkem k masu. Vyzkoušejte burger doplnění plátkem ananasu.

Dužnina ananasu může být zralá a sladká, přestože je plod stále zelený. Při skladování za pokojové teploty dochází pouze ke změknutí dužniny a uvolnění šťávy.

Použití

Ananas je určen k okamžité spotřebě během 1 až 2 dnů.

Ananas může být konzumován samotný, ale je vhodný jak pro teplou, tak i studenou kuchyni. Zkuste si třeba vyrobit tento lahodný jahodovo-ananasový koktejl:

Nakrájený ananas (250 g) vložíme do mixéru, přilijeme 1/2 dl kokosového likéru a 1 dl kokosového a 1 dl obyčejného mléka, rozmixujeme a směs přelijeme do džbánku. Do čistého mixéru vložíme jahody, přidáme opět 1 dl kokosového a 1 dl obyčejného mléka a 2 lžíce cukru a opět rozmixujeme dohladka. Do každé sklenice nalijeme nejprve jahodový koktejl, sklenici nakloníme a po stěně opatrně přilijeme koktejl ananasový, aby se vrstvy nepromíchaly. Koktejl podáváme ozdobený kousky ananasu a lístky meduňky napíchnutými na ozdobném párátku.

Skladování

Uchováním v chladničce lze prodloužit trvanlivost o další tři až pět dnů.

Složení

Ananas
Kalibr 10