Ananas Sweet gold extra velký 1ks (cca 1,8kg)

1 ks
79,90 Kč 79,90 Kč/ks
Země původu: Kostarika, Panama,

Popis produktu

Ananas je pěstován v řadě tropických a teplejších subtropických zemí. Ananas bez kůry obsahuje téměř 86% vody, 10% sacharidů, 1,2 % vlákniny, 0,3% bílkovin a 0,1 % tuků, dále obsahuje vitamín A, B1, B2, C. Je zdrojem vápníku, železa, fosforu a draslíky. Ananas také obsahuje bromelain, který napomáhá trávení. Ananas je ideální zdroj nasycení a uleví při touze na sladké, protože má relativně vysoký obsah cukru a kalorií. Je vhodný při střevních potížích, zmenšuje otoky, má detoxikační a čistící účinek, je výborným pomocníkem při zvyšování objemu svalové hmoty a slouží jako prevence proti srdečním onemocněním.
Za posledních sto let se ananas stal jedním z nejdůležitějších druhů tropického ovoce z hlediska obchodu. Do Evropy se dováží čerstvý i konzervovaný. Největšími producenty a průmyslovými zpracovateli ananasu jsou Thajsko, Filipíny, Brazílie, Čína, Indie, Mexiko, Malajsie, Keňa, Havaj a Portoriko.

Použití

Syrový ananas se může konzumovat samotný, s dalším ovocem na ovocný salát, nebo jako ozdoba míchaných koktejlů. Dají se z něho připravovat i teplé pokrmy, zejména se používá do exotických jídel. Kromě různých moučníků, závinů a jiných sladkých pokrmů můžeme ananas připravit i naslano. Hodí se do zapékaných jídel, pod různé druhy mas, na pizzu, do rizota, nebo jako příloha k masu. Ananas můžeme smažit, zapékat i grilovat. Pokud ho ogrilujeme, cukr v něm zkaramelizuje, zároveň si však zachová nakyslou chuť a je dokonalou přílohou k masové pečínce. Ananasovou šťávu můžeme přidat do marinovací směsi na maso, která udělá z masa velmi křehký a libový plátek. Především se ale hodí do sladkých jídel a moučníků.

Skladování

Zralý ananas se musí co nejrychleji spotřebovat. Nezralý anans můžeme nechat až 2 týdny zrát. Optimální skladovací teplota je 10 –15°C.

Složení

Ananas
Kalibr 7