Smrkové výhonky mladé, balení

100 g
 34,90 Kč 349,00 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Mladé smrkové výhonky mají své typické voňavé aroma.

Smrkové výhonky mají příjemnou nakyslou chuť.

Použití

Oceníte je v kombinaci s masem, lze je přidat do tatarských bifteků i k tlačence, hodí se také do teplé kuchyně. Zkuste s nimi před servírováním nazdobit dušené maso, šťouchané brambory nebo rizoto. Ze smrkových výhonků lze vyrobit i med, sirup, čaj či tinkturu.

S výhonky zacházejte jako s kořením, nepřehánějte to s konzumací. A vždy je nejdřív jemně nasekejte. Krásně se z nich uvolní typické aroma.

Smrkové silice jsou velmi aromatické, proto je kuchaři začali namáčet do oleje určeného do salátů. Vzniká tak přísada, která má jednak zajímavou a nezvyklou vůni a navíc je obohacená o živiny, jež se do oleje uvolnily.

Do sklenky zastudena lisovaného olivového oleje nasypete hrst výhonků a dále už se o obsah nestaráte. Olej totiž jehličky spolehlivě konzervuje, a i když lehce zhnědnou, ve sklenici plní i dekorativní účel.

Skladování

V chladničce čerstvé výhonky vydrží i několik dní.

O dodavateli

Česká firma Forest produce již 15. rokem dodává širokému spektru maloobchodních, velkoobchodních i individuálních partnerů lesní houby vlastní produkce (čerstvé, mražené, sušené a sterilované) spolu s dalším potravinářským sortimentem za velmi příznivé ceny a to v České republice i v zahraničí.

Díky vlastní síti trvalých výkupních míst vzájemně vzdálených stovky kilometrů jsou schopni celoročně dodávat lesní houby (a další zboží) nejenom ve zpracované formě (mražené, sušené, sterilované) ale od dubna do prosince se zaměřují především na široký sortiment čerstvých lesních hub a dalších produktů přímo z lesa.

Dodavatel

Forest produce
A. Trägera 14
370 10  České Budějovice 
Česká republika