Paprika pálivá špičatá, balení

350 g
44,90 Kč 128,29 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Maroko,

Popis produktu

Paprika odrůdy Rush je kořeninová, středně zelená, pálivá paprika, mající štíhlé plody v délce cca 18 - 20 cm. 
U kořeninové papriky je jednoznačně nejdůležitější látkou na chuť ostře pálící kapsaicin. Kapsaicin obsahují jenom plody a i v nich je jeho rozložení nerovnoměrné. Placenta vyživující semena, žilky plodu a samotná semena obsahují tohoto alkaloidu nejvyšší množství. Stěna plodu je na kapsaicin chudší, pálí nejméně. Jedná se o látku alkaloidního původu, která má značné protimikrobiální a protiplísňové účinky. V trávícím ústrojí působí jako dezinfekční prostředek. Kapsaicin také podporuje krevní cirkulaci a napomáhá vylučování žaludečních šťáv.

Použití

Pálivé papričky se používají jako koření při přípravě polévek, omáček, kořeněných octů, kořenicích směsí, pizzy, při přípravě nejrůznějších pokrmů z ryb, masa nebo drůbeže.
Halászlé od Tisy - rybí polévka jiné chuti (recept maďarské kuchyně): připravíme si různé druhy ryb 1,5 kg, 2 pálivé papriky,  2 brambory, 1 velkou cibuli, 1 velké rajče, 2 ks zelená paprika, 30 g mleté sladké papriky a 100 g těstovin. Očištěné ryby nakrájíme na kousky, papriku na kolečka, rajčata na kousky, brambory na kostky a cibuli nadrobno. Vše dáme do kastrolu, osolíme, okořeníme pálivou a sladkou paprikou, dolijeme vodou a rybí polévku vaříme cca 40 minut. Pak ryby vyjmeme, vykostíme, vývar přecedíme a zavaříme těstoviny. Rybí maso vložíme zpět do polévky. Podáváme s chlebem.

Skladování

Uchovávejte v chladničce v plastovém sáčku, kde zůstanou čerstvé asi týden. 

 

 

Složení

Paprika pálivá špičatá