Claritine

CLARITINE 10MG Tableta 10

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
159,90 Kč 159,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Léčivý přípravek Claritine je určen k léčbě příznaků celoroční i sezónní alergické rýmy jako důsledek alergie na pyl, trávy, prach, na plísně, na roztoče, alergie na srst domácích mazlíčků (tzv. zvířecí alergie-pes, kočka), alergie na léky, na potraviny, nebo na hmyzí bodnutí. Léčí také chronickou kopřivku (vyrážku), u níž není známa příčina (tzv. idiopatická kopřivka). Pomáhá zmírnit příznaky jako je svědění, zarudnutí a rozsev kopřivkových pupenů. Claritine zmírňuje příznaky alergie po celý den a pomáhá Vám tak vrátit život do normálu - obnovit Vaše normální denní aktivity a spánek. Uleví od častých příznaků alergické rýmy (např. senné), kýchání, svědění v nose a slzení očí Pomáhá zmírnit příznaky chronické kopřivky neznámé příčiny - svědění, zarudnutí kůže Účinkuje až 24 hodin a tak pomáhá obnovit Vaše normální denní aktivity a spánek Užívá se 1x denně bez ohledu na dobu jídla Při současném podání s alkoholem nezesiluje jeho účinky Lze užívat dlouhodobě Balení obsahuje 10 tablet. Claritine je volně prodejný léčivý přípravek s léčivou látkou loratadin k vnitřnímu užití. Loratadin, který je obsažen v tabletách Claritine, při podání současně s alkoholem nezesiluje jeho účinky.

Léčivou látkou je loratadinum. Pomocnými látkami jsou: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, magnézium-stearát.

Dávkování: Claritine tablety jsou určeny pro dospělé a dospívající ve věku od 12 let, kteří užívají jednu tabletu 1x denně. Claritine dále mohou užívat děti ve věku 2 až 12 let s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg, které užívají také jednu tabletu 1x denně. Přípravek není určen pro děti ve věku 2 až 12 let s tělesnou hmotností 30 kg nebo nižší a pro děti mladší 2 let. Claritine může být užíván kdykoliv během dne, bez ohledu na dobu jídla. Tablety se zapíjejí vodou. Tento přípravek vždy používejte přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

Kontraindikace: Neužívejte přípravek Claritine jestliže jste alergický(á) na loratadin nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. Tableta o síle 10 mg není vhodná pro děti s tělesnou hmotností nižší než 30 kg, Nedoporučuje se pro děti mladší 2 let. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Schering-plough

EAN: 8590322001998

SUKL kód: 216112

Farmakoterapeutická skupina: Loratadin

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek