Slide 1 of 2

Cibule žlutá 1ks

cca 150 g
Čerstvě sklizeno
cca 3,32 Kč 22,90 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Cibule žlutá Vás překvapí hlavně svou šťavnatostí! Dáváme si záležet, abychom Vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Díky tomu, že je cibule opravdu čerstvá, obsahuje více vody a proto není vhodná na dlouhodobé skladování.

Cibule žlutá je nejpoužívanější surovinou v domácnostech. Právem se nazývá královnou zeleniny. Její výrazná a štiplavá chuť má všestranné využití v české i světové kuchyni.

Cibule je bohatá na vitamíny C, P, B1 a B2. Z nerostných látek obsahuje vápník a fosfor. Má močopudné účinky, hojí rány, pomáhá proti chřipce a nachlazení nebo při zánětu v krku. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Cibule tvoří základ omáček nebo polévek jakéhokoliv typu. Hodí se do dušených zeleninových směsí nebo dobře dochucuje masové výpeky.

Syrová cibule se dá použít do různých salátů, na tlačenku, do oblíbených utopenců či nakládané zeleniny. Výborně se uplatní i samostatně v roli hlavní ingredience. Příkladem může být cibulová polévka nebo marmeláda, která slouží jako dip ke steakům.

Doporučujeme také vyzkoušet rychlý a chutný recept na cibulové kroužky. Ideální jako příloha k burgeru, steaku, ale i jako chuťovka.

Cibuli oloupejte a nakrájejte na silnější plátky. Pro přípravu hladkého těstíčka dobře promíchejte vejce s vodou, kypřícím práškem a následně i mouku. Cibulové kroužky obalte v připraveném těstíčku a následně zprudka smažte dozlatova. Vzniklé kroužky dochuťte solí a bylinkami.

Přejeme dobrou chuť!

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Cibuli můžete například využít v receptu na Francouzskou cibulačku.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Tato cibule byla výhradně pro Rohlik.cz vypěstována naším lokálním pěstitelem. Zakoupením tohoto produktu podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Uchovávejte v temnu, suchu a chladu.

Složení

Cibule žlutá