Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Dýně Hokkaido 1ks

cca 1,43 kg
cca 85,84 Kč 59,90 Kč/kg
Země původu: Holandsko, Portugalsko, Jižní Afrika,

Dýně Hokkaido jemné sladké chuti. Dužina je tvrdá a oranžová, má podobnou chuť sladkým bramborám.

Působí blahodárně při onemocnění slinivky břišní, žaludku a také při srdečních chorobách. Díky vysokému podílu vlákniny má také detoxikační účinky. Látky v ní obsažené mají schopnost na sebe vázat toxiny a vylučovat je z těla ven. Dýně Hokkaido je bohatá na vitamíny a minerální látky.

Vysloveně příznivě působí při dodržování redukční diety. Bývá často používána jako jeden z prvních příkrmů pro děti, protože je nealergizující.

Použití

Před použitím dýně do pokrmů je třeba odstranit semínka a vlákna. Slupka při vaření nevadí, neboť změkne. Při konzumaci pokrmů z dýně Hokkaido oceníte především jemnou, sladkou, lehce oříškovou chuť, nesmí se ovšem převařit. Lze ji zpracovávat do polévek, omáček, marmelád, buchet nebo nádivek.

Využití je opravdu rozmanité a je jen na vaší chuti a fantazii, v jaké podobě bude si dýni připravíte.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Dýni můžete využít v receptu na pomazánka z tvarohu a dýně nebo dýňovou polévku.

Skladování

Skladujte v suchu. Dýně Hokkaido vydrží cca půl roku, její obsah vitamínů a cukru se během skladování zvyšuje.

Složení

Dýně Hokkaido