• Vážení zákazníci, v současnosti omezujeme počet položek na objednávku na 35 (40 pro Premium), abychom mohli doručit nákupy co největšímu počtu z vás. Moc se omlouváme a děkujeme za pochopení.

BIO Citrony, balení

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Citrony speciální odrůdy Bianchetto v BIO kvalitě.

BIO ovoce není chemicky ošetřeno, proto se může stát, že na kůře plodu mohu být různé povrchové vady, které nejsou na závadu. Jsou způsobeny přirozeným růstem a vlivem povětrnostních vlivů při pěstování. Nyní nabízíme odrůdy Verdelli nebo Bianchento. Tyto odrůdy se vyznačují nazelenalou slupkou. Zelená barva slupky není známkou nezralosti, ale je typická vlastnost pro dané odrůdy.

Citrony jsou II. jakosti.

Fotografie je pouze ilustrativní a druh balení závisí na sezóně a zemi původu. 

Zelené citrusy

Nelekejte se zelené barvy citrusů, plody jsou zralé a chuťově vynikající. Kůra citrusů se charakteristicky vybarvuje dle odrůdy a pouze při chladných nocích (5–8 °C). V době dozrávání plodů, v tropech (popř. přes léto ve Středozemí), kde plody žádnou chladovou periodou neprojdou, zůstávají plody zelené či žlutozelené, i když už jsou zralé.

Použití

Citrony mají v kuchyňských receptech nekonečné využití. Některé zeleninové, ovocné nebo masové saláty, omáčky, luštěninová jídla, zmrzliny a koktejly se bez citronu neobejdou. Kůra se přidává do moučníků, vánočního cukroví, koláčů nebo krémů. Citron je také nedílnou součástí masitých pokrmů. Smažené nebo grilované maso se často servíruje pokapané citronem nebo alespoň s plátkem citronu.

Skladování

Doporučujeme skladovat v chladničce při teplotě 2–4 °C.

Složení

Bio citrony Verdelli/Bianchento
Kalibr 5/50
II. jakost