Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

BIO Citrony, balení

cca 0,52 kg
BIO
cca 41,66 Kč 79,90 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Itálie,

Citrony speciální odrůdy Bianchetto v BIO kvalitě.

BIO ovoce není chemicky ošetřeno, proto se může stát, že na kůře plodu mohu být různé povrchové vady, které nejsou na závadu. Jsou způsobeny přirozeným růstem a vlivem povětrnostních vlivů při pěstování. Nyní nabízíme odrůdy Verdelli nebo Bianchento. Tyto odrůdy se vyznačují nazelenalou slupkou. Zelená barva slupky není známkou nezralosti, ale je typická vlastnost pro dané odrůdy.

Citrony jsou II. jakosti.

Fotografie je pouze ilustrativní a druh balení závisí na sezóně a zemi původu. 

Zelené citrusy

Nelekejte se zelené barvy citrusů, plody jsou zralé a chuťově vynikající. Kůra citrusů se charakteristicky vybarvuje dle odrůdy a pouze při chladných nocích (5–8 °C). V době dozrávání plodů, v tropech (popř. přes léto ve Středozemí), kde plody žádnou chladovou periodou neprojdou, zůstávají plody zelené či žlutozelené, i když už jsou zralé.

Použití

Citrony mají v kuchyňských receptech nekonečné využití. Nkteré zeleninové, ovocné nebo masové saláty, omáčky, luštěninová jídla, zmrzliny a koktejly se bez citronu neobejdou. Kůra se přidává do moučníků, vánočního cukroví, koláčů nebo krémů. Citron je také nedílnou součástí masitých pokrmů. Smažené nebo grilované maso se často servíruje pokapané citronem nebo alespoň s plátkem citronu.

Skladování

Doporučujeme skladovat v chladničce při teplotě 2–4 °C.

Složení

Bio citrony Verdelli/Bianchento
Kalibr 5/50
II. jakost