Melon sugar Galia 1pc

ca. 1.51 kg

cca

 CZK 161.66 CZK 107.00 /kg

Delivery within 60 minutes

40+ customers buy regularly

Country: Brazil,
Did you know?
Local production and undeniable freshness

Every day, we source locally for the freshest groceries you can trust.

Meloun Galia je hybrid žlutého melounu a melounu cantaloupe. Patří mezi aromatické melouny, jeho vůně je výrazně cukrová stejně jako jeho chuť. 

Použití

Přestože se u nás tento meloun konzumuje především v čerstvém stavu a samotný, má velmi široké použití. Hodí se do ovocných salátů, velmi dobře se kombinuje s kyselejším a barevným ovocem jako je rybíz, jahody, borůvky či citrusy. Lze jej použít i do zeleninových salátů a předkrmů.

Zejména v kombinaci s lososem, proscciutem nebo jiným marinovaným či sušeným masem je nejběžnějším, osvědčeným, středomořským předkrmem. Meloun galia se dá použít i do moučníků jako náplň nebo strouhaný jako příměs do těsta, kterému dodá vláčnost a aroma. V přímořských oblastech se také často používá do krémových polévek. V neposlední řadě je skvělý do čerstvých džusů, koktejlů a zmrzlinových pohárů.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Tento meloun můžete využít například v receptu na melounový salát.

Skladování

Meloun vcelku lze skladovat i několik týdnů v chladných, temných a suchých místech. Během této doby stále probíhá zrání. U melounů s porušenou kůrou dochází k rychlému kažení.

Composition

Kalibr 6